SUPRAPHON a. s.
Přejít na: Hlavní menu ~ Archiv novinek ~ Hledání v katalogu ~ Obsah stránky

Jaro s hudbou Clarinet Factory

Vytisknout
Clarinet Factory chystají na tento měsíc sérii koncertů se zajímavými hosty!

Clarinet FactoryNa trh se po dvou letech vrací album Eternal Seekers, které členové Clarinet Factory nahráli s Lenkou Dusilovou a Beatou Hlavenkovou...

Nejprve se soubor představí 11. dubna na své "domovské scéně" ve Švandově divadle s Jardou Svobodou, frontmanem skupiny Traband. Zazní nejen jeho písně v novém, neobvyklém aranžmá, Svoboda se představí rovněž jako hráč na harmonium.

"Mohu prozradit, že Jára hraje kromě harmonia nebo akordeonu také na klarinet, takže má k našemu souboru dost blízko. Společně jsme už v minulosti hráli. Hostovali jsme se skupinou Traband  a Jarda nás na oplátku podpořil zpěvem a harmoniem na našem koncertě v zatopeném lomu u Nečína," říká Jindrich Pavliš z Clarinet Factory. Jako obvykle se koncertu zúčastní též perkusista Alan Vitouš.

18. dubna pak v divadle Minor na benefičním koncertě pro Nadační fond Impuls přivítají Clarinet Factory milého hosta - Lenku Dusilovou, která se ponoří do experimentů s vokály, smyčkami a nečekanými kombinacemi zpěvu a klarinetů.

Clarinet Factory vystoupí rovněž s Alanem Vitoušem 12. dubna na festivalu Pardubické hudební jaro, kde se zaměří na prostor s využitím surroundového ozvučení, a 19. dubna v hradeckém divadle Drak, kam si připravili naopak zcela akustický koncert.

Album Eternal SeekersNa všech zmiňovaných koncertech uslyšíte i velkou část skladeb z posledního řadového alba, které vyšlo pod názvem Out of Home (SU 4023-2) u vydavatelství SUPRAPHON.

Aktuálně v distribuci Supraphonu je nyní legendární album Eternal Seekers (ANI 029-2), které dva roky nebylo na trhu. Clarinet Factory na něm spolupracoval s Lenkou Dusilovou a Beatou Hlavenkovou. V této sestavě Eternal Seekers vystoupí 13. dubna na 16. ročníku Polička Jazz Festival.

Lenka Dusilová a Clarinet FactoryCenou Anděl oceněné album Eternal Seekers vychází na značce Animal Music v novém obalu výtvarníka Aleše Najbrta a s bonusem – dosud nevydanou nahrávkou písně "Smiluje", kterou Eternal Seekers pořídili pro film Rodina je základ státu; toto akustické provedení skladby vytváří zajímavý kontrast k nahrávce téže skladby na albu Lenky Dusilové Baromantika.

V pátek 6. dubna se úspěšné album poprvé objeví v digitální podobě v online obchodech jako například: SUPRAPHONline.cz nebo iTunes.Archív novinek dle kategorií