HRZÁNOVÁ S LANGEROVOU

POKŘTILI AUDIOKNIHU

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6458-2

Ve čtvrtek 20.9. pokřtily v prodejně Supraphon Musicpoint Aneta Langerová s Bárou Hrzánovou audioknihu: „Fynn – Pane Bůh, tady Anna“, titul vychází ve spolupráci Supraphonu s Karmelitánským nakladatelstvím a Art Shock.

Audiokniha vznikla v režii Hany Kofránkové, a v hudební produkci Jakuba Zitka, kteří se oba také účastnili včerejší slavnosti. Aneta zahrála dvě písně se zhudebněnými texty z knížky, v překladech Ladislava Šenkyříka a Martina Hilského. Ladislav Šenkýřík se také křtu audioknihy účastnil – a zavzpomínal na chvíle, kdy se s britskou knihou setkal poprvé. CD pokřtila ředitelka vydavatelství Supraphon Iva Milerová. Audiokniha oficiálně vychází v pátek 21. září 2018 na CD-MP3 i v digitálních formátech.

Pane Bůh, tady Anna je kniha k zamyšlení, jemná, vtipná, chytrá i dojemná. Napsal ji spisovatel Fynn (vlastním jménem Sydney George Hopkins). Kniha patří již dnes ke klasické literatuře, a to nejen v anglicky mluvících zemích. Přináší příběh dívenky Anny, která utekla z domova a Fynn, který ji našel, si s ní vypráví o životě, o přírodních vědách a dalších zajímavostech bytí a víry. Malá Anna má překvapující schopnost klást životně důležité otázky a odpovídat na ně. Život jejíma očima se ukazuje jako barevnější, než bychom si ho kdy předtím dokázali představit. Krásný a obohacující příběh chytne za srdce a rozveselí vaši duši. Jednoho dne vstoupil do života i Báře Hrzánové a Anetě Langerové.

Stalo se tak jednou, když odjely na společnou cestu a každá ve svém batohu, bez toho aniž by se dopředu domlouvaly, měly stejnou knihu. První živé čtení se odehrálo už přímo na cestě. Bára četla, Aneta poslouchala a už slyšela hudbu! Společný zážitek si nechtěly nechat pouze pro sebe. Poselství knihy Pane Bůh, tady Anna si přály se všemi sdílet – a tak se zrodil nápad vytvořit z ní audioknihu.

„Prosila jsem Báru, aby knihu načetla. Chvíli váhala, ale nakonec se tak, v úžasné režii Hany Kofránkové, opravdu stalo.“ říká Aneta Langerová a Bára Hrzánová k tomu podotýká: „Měla jsem ovšem jednu podmínku, aby hudbu napsala Anet,“ a hned glosuje, co pro ni kniha znamená: „Anna mě učí dívat se nahoru a zpátky do svého středu. A díky Anně se Pan Bůh může stát členem i vaší rodiny. Zjistíte, že Boha se nemusíte lekat. V podání Anny je lehce uchopitelný v přírodě, mezi lidmi, v lásce, v každodenním životě. Složité se stává jednoduchým a temné světelným.“ K tomu Aneta ještě dodává: „Jak se píše v knize, Anna spatřuje řád tam, kde ostatní vidí jen chaos a zmatek. Rozloží jednotlivé situace na prvočinitele – čmrdlíky – a s lehkostí sobě vlastní je složí zase zpět do obrazu, kterému není možno neporozumět. Je to její úžasný dar.“

Připojené video