DIVADLO SPEJBLA A HURVÍNKA

OSLAVNÁ KOMPILACE K 90. VÝROČÍ

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6489-2

První nahrávky Spejbla a Hurvínka byly pořízeny v roce 1929 a katalogově spojené firmy Ultraphon, Esta a na ně navazující Supraphon jsou od té doby po celých devadesát let při tom. Nová kompilace současné ředitelky Divadla S+H Denisy Kirschnerové s výmluvným názvem Hurvínkův kouzelný gramofon tuto skutečnost dokládá výběrem těch nejlepších dialogů obou hlavních protagonistů v podání všech tří dosavadních interpretů, tedy profesora Josefa Skupy, Miloše Kirschnera a Martina Kláska. Je to velmi zajímavá exkurze do slavné historie Divadla S + H, ale také do zvukových záznamů v českém jazyce, třeba ještě zprvu točených v nahrávacím studiu v Berlíně.

Denisa Kirschnerová k tomu poznamenala: „Je neuvěřitelné, že letos v červnu uplyne již 90 let od chvíle, kdy profesor Josef Skupa natočil první nahrávku se Spejblem a Hurvínkem. Díky výjimečně dlouhé a plodné spolupráci Supraphonu a interpretů Divadla S+H získaly nahrávky celkem 37 zlatých desek a 26 platinových desek a nechybí ani mimořádná diamantová deska za 5 397 500 prodaných zvukových nosičů. Na nahrávkách spolupracovaly osobnosti hereckého i režisérského světa. Musím vzpomenout například Jiřího Šrámka, Tomáše Vondrovice, Olgu Walló, Karla Weinlicha, Jana Fuchse, ale také Lídu Engelovou či Jiřího Menzela. Za herecké bardy pak bych jmenovala například Františka Filipovského, Rudolfa Hrušínského, Danu Medřickou, Miloše Kopeckého, Vlastimila Brodského či Stellu Zázvorkovou. Pro album Hurvínkův kouzelný gramofon jsme připravili výběr oblíbených scének za uplynulých devadesát let, díky kterým můžete naslouchat Spejblovi a Hurvínkovi v interpretaci Josefa Skupy, Miloše Kirschnera a Martina Kláska.“

Protagonisté Divadla Spejbla a Hurvínka jsou naprostým fenoménem v oblasti loutkového divadla a mluveného slova – a to dokazují i na nové kompilaci, která jejich nahrávky představuje v dějinných souvislostech. Album Hurvínkův kouzelný gramofon vychází již 8. března 2019 na CD i v digitálních formátech.

album: https://lnk.to/…elnyGramofon

Připojené video