KAREL GOTT PŘEVZAL KŘIŠŤÁLOVÉHO LVA SUPRAPHONU

U PŘÍLEŽITOSTI VÝZNAMNÉHO ŽIVOTNÍHO JUBILEA ZA DLOUHOLETOU ÚSPĚŠNOU SPOLUPRÁCI …

Karel Gott, který 14. července 2014 oslaví 75. narozeniny, se drží na špici domácí pop music již celé půl století. Také přes pět desítek let s menšími přestávkami pravidelně vítězí v anketách nejpopulárnějších zpěváků; Zlatým slavíkem se stal poprvé v roce 1963.

V roce 1992 mu byla udělena Diamantová deska Supraphonu za rekordních 13 milionů prodaných nosičů. I v novém tisíciletí jeho alba stále dosahují, svými úspěšnými prodeji, na zlaté či platinové desky; naposledy Karel Gott získal Platinovou desku Supraphonu v roce 2013 za album Dotek lásky.

23. 6. 2014 v zaplněném sále pražské Novoměstské radnice převzal Karel Gott zvláštní ocenění Křišťálového lva Supraphonu za dlouhodobou a úspěšnou spolupráci se Supraphonem, ale také jako zvláštní ocenění nejúspěšnějšímu českému zpěvákovi nejen v ČR, ale i v zahraničí. Jeho nahrávky již trvale patří do zlatého fondu největšího českého vydavatelství.

Ředitelka vydavatelství Iva Milerová při předání Křišťálového lva Supraphonu Karlu Gottovi řekla: „Miliony prodaných nosičů s vaším zpěvem, vydaných pod značkou Supraphon, zcela nevystihnou podstatu faktu, proč jsme se vám dnes rozhodli předat zvláštní ocenění. Jsem opravdu šťastná, že naše cesty skvělého zpěváka a jeho tradičního vydavatele se opět protnuly. Ne snad proto, že by jinde o vás nebylo dobře postaráno, ale protože mám pocit, že lev s harfou a lev naší populární hudby k sobě prostě patří. Dnes to sice už v naší branži není o snadno prodaných statisících nosičů, ale vaše prodeje – a rozhodně nikoli jen archivních hitových kompilací – vás řadí trvale mezi vůbec nejúspěšnější umělce u nás. Již přes pět dekád svým kvalitním přístupem s přehledem čelíte průběžným atakům mladých uchazečů o převzetí popového vedení. Ač jsou to často zajímavé pokusy, chybí jim obvykle vaše charisma, dokonalá profesionalita a zasloužená výdrž atraktivnosti pro zástupy věrných posluchačů a diváků koncertů. Je pro nás velkou ctí, že tomu můžeme napomáhat. Milý Karle, tato cena je poděkováním firmy Supraphon za šanci podílet se na podstatné části vaší veleúspěšné domácí kariéry. Věříme, že se ocitne na čestném místě mezi trofejemi, které jste už získal, či ještě získáte. Je totiž opravdu od srdce.