TvMiniUni

VE FILMU

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6530-2

Ve čtvrtek 6. června se v kinech objeví nový film pro celou rodinu TvMiniUni: Zloděj otázek. Jde o unikátně natočený snímek, který propojuje herce s loutkami a zároveň pracuje s animovaným pozadím. V hlavních rolích se představí Pavel Liška, Bára Poláková, Jiří Havelka, Miroslav Krobot a dětský herec Sebastian Pöthe.
Film pro celou rodinu vychází ze seriálu, který se pět let vysílal na ČT:D pod názvem TvMiniUni. Plyšové postavičky na animovaném pozadí, které odpovídaly písničkami na zvídavé otázky dětí, byly natolik oblíbené, že se tvůrci rozhodli na přání diváků přesunout pořad na plátna kin. Do příběhu dodali herce Báru Polákovou a Jiřího Havelku jako rodiče malého Pavlíka alias Sebíka Pötheho, Pavla Lišku jako chůvu Konvičkovou a Miroslava Krobota jako Zahradníka.

„Chtěli jsme si vyzkoušet, jak takováto obrazová hraná tvorba a speciální vizualita obstojí jako film. Kolem televizního seriálu se sešla strašně příjemná skupina lidí, a tak jsme si řekli, že by bylo hezké to celé uzavřít nějakým větším zpracováním,“ vysvětlil vznik filmu scénárista a režisér Janek Jirků.
Snímek vznikl v „Ateliéru 36“ ve Zlíně, distributorem je Bontonfilm.

Supraphon již vydal tři alba písniček z pořadu ČT: D TvMiniUni. Pod názvy: Písničky TvMiniUni 1 – Flegyho výběr, Písničky TvMiniUni 2 – Bóďův maglajz; Písničky TvMiniUni 3 – Mezi hvězdami vyšly na CD i v digitálních formátech.

Připojené video