Petr Spálený 70!

Významné životní jubileum

Koupit album
Katalogové číslo: VT 8562-2

Jak sám říká, věku si nevšímá a slavit nebude. Místo toho raději připravil dárek pro své fanoušky. S kapelou Apollo Band a svojí ženou Miluškou Voborníkovou přichystal sérii koncertů. A je něco, co by si Petr Spálený ke kulatinám přece jen přál? „Přál bych si, aby mi bylo dvacet. Nic neslavím, není to na oslavu, spíš na tryznu. Ale v zásadě si věku nevšímám," konstatuje s nadhledem v rozhovoru pro Deník.

Petr SpálenýLehký nadhled, vtip a nadsázka jsou tolik charakteristické pro řadu jeho písní. Ať už je to Dáma při těle, Plakalo bejby, Obyčejný muž, Kdybych já byl kovářem nebo třeba Trápím se, trápím. Na koncertech by někdy ani nemusel otevřít ústa a tyhle songy by stejně zazněly – publikum by je odzpívalo za něj. Tak notoricky známé už jsou. Mezi Spáleného nejznámější písně patří také Až mě andělé. Ta má trochu zvláštní osud. Díky svému velmi emotivnímu textu se stala častou součástí posledního rozloučení s milovanými lidmi a hrává se na pohřbech. „Popravdě, to jsem nečekal. Byla to písnička pro divadelní představení Miloslava Šimka, který mi dal básničku Josefa Fouska a já jsem ji zhudebnil a později také nazpíval," podotkl k tomu Spálený.

Na koncertech, které startují již ve středu 26. 3. ve Vysokém Mýtu, zazní samozřejmě i Spáleného největší hity, ale také nové písničky.

Na pódiu ho bude doprovázet kapela Apollo Band a zazpívá i jeho manželka, zpěvačka Miluška Voborníková
Řadu nahrávek Petra Spáleného nabízí Supraphon na CD, ale i digitálně na Supraphonline.

VT 8562–2

www.supraphonline.cz/…jlepsi-vyber

11 2520–2

www.supraphonline.cz/…-the-best-of