SUPRAPHON představuje novinky letošního podzimu!

Nová alba chystají Karel Gott, Lenka Dusilová, Pavel Šporcl, Václav Neckář a další

Podzim už pomalu klepe na dveře a s ním i řada novinek, jež na toto období chystá vydavatelství Supraphon. Bezmála dvacítka nových titulů nabídne vskutku pestrou paletu hudebních žánrů, od mluveného slova přes pop až po klasiku. Od výběrových alb přes živáky až k novým nahrávkám významných jmen české hudební scény. Pojďme se na novinky Supraphonu, které již tradičně potěší hudební fanoušky napříč generacemi, podívat detailněji.

Barevný podzim v Supraphonu

První týden v září bude patřit bilančnímu dvojalbu Heleny Vondráčkové k padesáti letům působení na hudební scéně, které kromě Helenina absolutního „best of the best“, sestaveného z originálních nahrávek bude obsahovat také jednu zbrusu novou skladbu. O týden později pak pod značkou Supraphon vyjde nové album sedmičlenného ansámblu Poletíme? považovaného v tuzemsku za jednu z nejlepších koncertních kapel současnosti. Že i studiová nahrávka bude notně divoká napovídá ostatně už název Turbošansón.

Druhá polovina září bude pro změnu ve znamení nového alba letošního jubilanta Karla Gotta, pro kterého tentokrát původní repertoár složila celá plejáda hvězdných muzikantských kolegů. Konec září potěší i příznivce Pavla Šporcla. Populární houslista představí album Gipsy Fire inspirované cikánským melodiemi, jež nahrál se svou kapelou Gipsy Way Ensemble. Na své si v tomto období ale přijdou i fanoušci Luboše Pospíšila a kapely 5P, kteří navážou na předchozí úspěšné album Chutnáš po cizím ovoci, a Lenky Dusilové. Ta právě dokončuje spoluautorskou deskou s kapelou Baromantika, kde zahostují mimo jiné Dan Bárta nebo David Koller.

Živá alba i novinky tuzemských legend

Na přelomu září a října vyjde novinkové album Wabi a Ďáblovo stádo – Příběhy písní opět s několika atraktivními hosty a hned tři komplety CD+DVD. První nabídne záznam loňského koncertu k patnáctým narozeninám bouřliváků Škwor z pražské Incheba Areny. Druhý komplet, na kterém Supraphon spolupracuje s TV Óčko, přinese záznam akustického koncertu kapely Divokej Bill, který vznikl loni na podzim v rámci edice G2 Acoustic Stage. A konečně třetí chystané CD+DVD důkladně zmapuje koncert Karel Kryl 70, který na jaře uspořádal Český rozhlas ve spolupráci se Supraphonem v pražské Lucerně. Songy legendárního písničkáře zde zazpívaly takové hvězdy, jako jsou například: Tomáš Klus, Aneta Langerová, Michal Hrůza nebo Xindl X či Divokej Bill. V roce dvou výročí Karla Kryla přinese Supraphon ještě před koncem roku výpravný komplet nazvaný Krylogie.

Podzim ale bude v Supraphonu rovněž ve jménu domácích legend a jejich zbrusu nových alb. Prakticky přesně po roce se s novou studiovou nahrávkou přihlásí Olympic, který naváže na loňský opus Souhvězdí šílenců albem Souhvězdí drsňáků.
Na předvánoční notu nás pak naladí Václav Neckář se svým vůbec prvním vánočním albem, na kterém se autorsky a producentsky podílí velmi pestrá paleta domácí hudební špičky.

Jubilejní edice a distribuce

Již v září bude největší české hudební vydavatelství pokračovat také ve vydávání jubilejních edic nejvýznamnějších českých rockových alb. Tentokrát půjde o speciální reedici legendární nahrávky Kolej Yesterday Michala Prokopa a jeho kapely Framus 5. To i po třiceti letech od svého nahrání může zaujmout posluchače nejen na CD s bonusovým DVD, ale i na LP desce. Samozřejmostí bude opět výpravný booklet a zvukový remastering

Zapomínat nemůžeme ale ani na roli Supraphonu coby důležitého distributora nahrávek třetích stran, když se do péče vydavatelství po albech Dana Bárty (Maratonika) a Radůzy (Gaia) dostanou například očekávané novinky kapel Zrní (Následuj kojota) a Mig 21 (ALBUM).