Tata Bojs zveřejňují záznam loňského koncertu z Olomouce a odhalují koncertní plány!

JARO A LÉTO 2014

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6219-2

Tata Bojs, kteří loni oslavili 25 let existence výběrovým dvojalbem Hity a city a navazujícím úspěšným venkovním turné 25 LET CYKLACE aneb Tour Domácí, si na začátek nového čtvrtstoletí existence připravili 63minutové ohlédnutí za těmito významnými událostmi v podobě záznamu závěrečného koncertu tour. Ten proběhl 7. 9. v Olomouci a je ke shlédnutí na YouTube kanálu kapely zde http://y2u.be/mU-WSkQSiGo.

„Koncert v Olomouci byl poslední z celého turné. Byl tedy symbolickým zakončením našich pětadvacetiletých oslav,“ komentuje to Milan Cais, a dodává: „Celé turné bylo skvělé. Stálo nás hodně sil a produkčně to byl asi nejsložitější blázinec, co jsme kdy zažili, ale myslím, že to stálo za to. Vypadalo to, že se kromě nás baví i lidi.“

A proč vlastně Tata Bojs dávají záznam z koncertu veřejně dispozici na YouTube? „Klasický formát DVD zdá se být definitivně mrtev. YouTube je možnost, jak se s lidmi o naše zážitky podělit,“ komentuje to věcně Cais.

Záznam koncertu z Olomouce je ale jediným opáčkem událostí minulého roku. Další výběrovku ani sérii velkých samostatných koncertů pod širým nebem letos nečekejte. Místo toho se můžeme těšit na výživnou porci festivalových vystoupení, jichž je aktuálně potvrzených 20 do konce letošního srpna a nechybí mezi nimi třeba milovický Votvírák (13. 6.) nebo Rock for People (4. 7.). Kromě klasických „elektrických“ koncertů je v plánu také několik speciálních akustických setů jako například 15. 6. na Táta festu v pražské Šlechtovce nebo 2. 8. v Nymburku. Kompletní výčet všech dosud potvrzených koncertů najdete níže.

Plány Tata Bojs na druhou polovinu letošního roku zatím zůstávají zahaleny pod rouškou tajemství, už teď ale Tata Bojs naznačují, že se dočkáme několika klubových vystoupení a – pokud vše půjde podle plánu – také první vlaštovky z na příští rok chystaného nového alba.

Na bližší detaily si však ještě budeme muset chvíli počkat. Dlouhou chvíli si můžete zkrátit třeba některým z festivalových koncertů Tata Bojs, z nichž nás ty nejbližší čekají ve středu 30. 4. na Čarodějnicích Pod Kunětickou horou nebo na sérii „majálesových“ koncertů 2. 5. v Brně, 6. 5. v Olomouci a 7. 5. v Ostravě.

www.tatabojs.cz
www.supraphonline.cz
www.supraphon.cz
www.czech-production.cz

Dosud potvrzené koncerty Tata Bojs na jaro a léto 2014

30. 4. – Čarodějnice, Pod Kunětickou horou
2. 5. – Majáles, Brno
3. 5. – Trnava (SK) /elektro-akustický koncert/
6. 5. – Majáles, Olomouc
7. 5. – Majáles, Ostrava
6. 6. – Otevřeno festival, Chomutov
7. 6. – Ostravar, Ostrava
13. 6. – Votvírák, Milovice
14. 6. – Festival Oblaka, Pardubice /elektro-akustický koncert/
15. 6. – Táta fest, Šlechtovka, Praha /akustický koncert/
21. 6. – Apetit piknik, Praha
4. 7. – Litoměřický kořen, Litoměřice /vozembouch set/
4. 7. – Rock for People, Hradec Králové
5. 7. – ČEZ fest, Karlovy Vary
10. 7. – Vysočina Fest, Jihlava
2. 8. – Přístavní slavnosti, Nymburk /akustický koncert/
9. 8. – Dokořán fest, Karviná
15. 8. – Flaming nights, Třebíč
23. 8. – Rock for People 20 let, Český Brod

Připojené video