HANA ZAGOROVÁ NATÁČÍ VIDEOKLIP A VYJÍŽDÍ NA TURNÉ

První koncert turné proběhne 1. 10. v Olomouci.

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6259-2

Populární zpěvačka připravuje po mnoha letech videoklip. Vzniká na píseň Bleriot z nového alby Vyznání. V říjnu vyjede v doprovodu Boom Bandu na česko-slovenskou koncertní šňůru, která vyvrcholí v pražské Lucerně. Předprodej vstupenek na tento vánoční galakoncert začíná již od 1. října.

Hana Zagorová přišla před létem s albem Vyznání, jež se i čtyři měsíce od svého vydání stále objevuje v hitparádách nejprodávanějších alb. Z tuctu nových písniček si svoje místo u posluchačů stihly získat například dva francouzské šansony: Můj chlap, Už nemám křídla, které zpěvačka zařazuje i do svých koncertních vystoupení. V rádiích se na přání posluchačů hraje píseň S tebou napsaná Radkem „Gipsy“ Bangou a polský hit Rande u zdi nářků. Líbí se i další novinky, ale zcela mimořádnou pozornost v médiích vzbudila písnička Bleriot, kterou pro Hanu Zagorovou překvapivě napsali muzikanti z kapel Tata Bojs a Vypsaná fiXa. Autor hudby Jura Hradil v ní spojil síly s Márdim. Toho také napadl text písně – Bleriot – podle francouzského průkopníka letectví. „Věřím, že někde startuje Bleriot / A letí pro mě a budeme dva / Až přistaneme, pozve mě na život,“ stojí v romantickém textu o čekání na nového muže nebo hrdinu. „Ta píseň prostě přilítla. Napsal jsem text a poslal ho Jurovi zpátky a on byl nadšený. I jeho ženě se to líbilo a mojí taky, což bylo dobré znamení,“ popisuje Márdi a dodává: „Také jsem si vzpomněl, že tak v deseti letech jsem poslouchal písničku Spěchám… Tedy poslouchala ji moje máma z gramofonové desky. Od toho jsem se odrazil a v té naší písničce je na to i odkaz.“

Bleriot v těchto dnech získává nápaditou vizuální podobu v režii Markéty Nešlehové a kameramana Víta Bělohradského. Videoklip bude mít premiéru příští měsíc, kdy Hana Zagorová s Boom Bandem pojede rozsáhlou koncertní šňůru. Čekají ji bezmála dvě desítky měst v Čechách, na Moravě, ale i na Slovensku.

K závěru roku již tradičně patří vánoční galakoncert Hany Zagorové v pražské Lucerně. Vstupenky se začnou prodávat od středy 1. října 2014 v rámci předprodejů Ticketpro. „V tomto roce, asi jako málokterý zpěvák, mám před sebou již druhou Lucernu. Je to pro mne nová a trochu nezvyklá situace. Koncert 19. 12. si užijeme spolu s diváky jako Vánoce se vším všudy. Velmi se těším,“ dodává k chystanému pražskému koncertu Hana Zagorová.

HANA ZAGOROVÁ v doprovodu skupiny Boom Band

PODZIMNÍ KONCERTNÍ ŠŇŮRA

01.10. Olomouc

02.10. Drnovice (Vyškov)

06.10. Kopřivnice

07.10. Ostrava

08.10. Český Těšín

13.10. Liberec

14.10. Hradec Králové

18.10. Žiar nad Hronom

19.10. Myjava

20.10. Rimavská Sobota

21.10. Komárno

18.11. Pelhřimov

26.11. Klatovy

30.11. Žďár nad Sázavou

01.12. Brno (Janáčkovo divadlo)

02.12. Bratislava (Istropolis)

12.12. Pozořice

19.12. Praha (Lucerna)

www.zagorovahana.cz