ELEFANTAZIE & TOMÁŠ KLUS

VYCHÁZÍ SOUNDTRACK

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6726-2

Muzikál ELEFANTAZIE režiséra Davida Drábka, hudebního skladatele Darka Krále a textaře Tomáše Belka s úspěchem uvádí Městská divadla pražská na scéně divadle ABC. Písně z tohoto fascinujícího příběhu Sloního muže v hlavních rolích s Tomášem Klusem a Tomášem Havlínkem se nyní dočkaly studiové nahrávky. Hudební album vychází na značce Supraphon právě dnes 25. června 2021.

U příležitosti vydání alba jsme se zeptali Tomáše Kluse, jak se dostal k muzikálu Elefantazie?

Svým způsobem to byla krásná náhoda. Už jsou to dva roky, co se moje žena stala ambasadorkou nadace podporující lidi trpící syndromem TCS – vrozenou vývojovou vadou, která postihuje obličej. Osoby s Treacher Collins syndromem nemají zcela vyvinuté lícní kosti, mají jiné postavení očí a malou zapadlou bradu. Ten člověk se s tím narodí a odmalička prochází spoustou úprav obličeje. U nás se tomuto syndromu věnuje velmi málo lékařů a celkově i ve společnosti malá pozornost. A protože je s tím spojen i problém, jakým je přijímání jinakosti, tak si moje žena nechala na jeden den uměleckým maskérem znetvořit tvář; přestože je silný člověk, večer se zhroutila a povídá: „To si neumíš ani představit, co to je. To, že se lidé na tebe zvědavě koukají, to je ještě v pohodě, ale oni se tě bojí. Bojí se komunikace s tebou… a jsi apriori vyčleněný, přestože jsi úplně normální člověk, jenom vypadáš jinak.“ Začali jsme spolupracovat na kampaních v rámci přijímání jinakosti. Dokonce se poprvé tehdy v Čechách pořádal Mezinárodní týden rovnosti tváří. A do toho mi zavolal režisér David Drábek, že chystá muzikál v Městských divadlech pražských. Říkal jsem mu – hele, já na to nemám čas, fakt dělám spoustu věcí. A on povídá – jen mě nech doříct, o čem to je! Když mi to vyklopil, odpověděl jsem, že okamžitě do toho jdu! Že zrovna velmi silně prožívám tohle téma. Navíc Sloní muž je pravdivá skutečnost. To všechno se mnou rezonuje! Otevřenost vůči jinakosti je strašně důležitým tématem, a proto jsem i součástí Elefantazie!

ELEFANTAZIE se na scéně Divadla ABC objeví hned třikrát v rámci speciálních letních představení Městských divadel pražských, a to 20. července, 23. srpna a 24. srpna. Křest CD se odehraje na prvním z nich.

Připojené video