WABI & ĎÁBLOVO STÁDO PŘICHÁZEJÍ S VIDEOKLIPEM

ALBUM PŘÍBĚHY PÍSNÍ POKŘTÍ JIŽ TENTO ČTVRTEK 13. LISTOPADU PŘED VYPRODANÝM ŠVANDOVÝM DIVADLEM!

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6278-2

DLOUHÝ ČERNÝ ZÁVOJ V ČERNOBÍLÉM VIDEOKLIPU

„Stalo se to dávno, už je to roků pár. Chlapa zabili prej tam, co stával bar. Dva to viděli a voba dva říkaj', že vypadal jak já, ten chlap, co utíkal,“ zpívá sugestivně Wabi Daněk v písni Dlouhý černý závoj, jež otevírá jeho nové album, které vydal s kapelou Ďáblovo stádo pod názvem Příběhy písní. Dlouhý černý závoj nyní dostal svoji vizuální podobu v osobitém černobílém pojetí režisérky a výtvarnice Agáty F. Mayerové. Za kamerou stál Jan Šuster a střihu se věnoval David Mencl. „Vytvořila jsem takové malé divadelni představení v komiksových oknech – kramářskou píseň v prostoru. Jednoduchá až naivni stylizace a Wabi jako vypravěč v archetypálních obrazech,“ dodává autorka videa Agáta F. Mayerová. Ozdobou klipu a představitelkou dávných symbolů je herečka Petra Nesvačilová coby Anima a tanečnice a herečky Johana Matoušková a Anežka Kalivodová.

KŘEST CD PŘED VYPRODANÝM SÁLEM ŠVANDOVA DIVADLA JIŽ TENTO ČTVRTEK

Za příznivci Wabiho a Ďáblova stáda se nový videoklip vydává v týdnu, kdy se uskuteční křest nového CD před vyprodaným sálem pražského Švandova divadla. Koncert 13. listopadu zřejmě ozdobí, stejně jako album, hostující písničkáři Radůza a Jaromír Nohavica a kapela v kompletní sestavě.

WABI CHCE S KAPELOU VYROBIT KAZETU ZA POMOCI FANOUŠKŮ

Realizační tým se rozhodl zkusit pomocí crowndfundingu vybrat peníze na audiokazetu s touto novou nahrávkou. Jejich úsilí startuje v době, kdy si připomínáme třicet let od vydání kultovního alba Rosa na kolejích, které také vyšlo na MC. Tento zvukový nosič, jenž je již zdánlivě pozapomenut, stále chybí těm, kteří si na svých kazetových magnetofonech přehrávají hudbu v autě, na chatách, chalupách či na stylových přehrávačích. Na novém webu Katalyzátor si můžete vybrat z mnoha odměn. Můžete začít u tužky „versatilky“ na přetáčení kazety, nebo si vybrat knihy Michala Bystrova Příběhy písní, ze kterých album vychází, a skončit třeba volbou jedinečného novoročního hospodského koncertu.

videoklip: https://www.youtube.com/watch?…

KATALYZATOR: http://www.katalyzator.cz/…ri-na-kazetu

Supraphonline: http://www.supraphonline.cz/…ribehy-pisni

iTunes: https://itunes.apple.com/…/id924059282

Připojené video