KAREL KRYL 70

SUPRAPHON VYDAL VE SPOLUPRÁCI S RADIOŽURNÁLEM ZÁZNAM VZPOMÍNKOVÉHO KONCERTU, KTERÝ SE USKUTEČNIL 8. DUBNA 2014 V PRAŽSKÉ LUCERNĚ.

Koupit album
Katalogové číslo: VT 7107-2

PÍSNĚ KARLA KRYLA NAZPÍVALY SOUČASNÉ HUDEBNÍ HVĚZDY, KTERÉ TAK UCTILY JEHO LETOŠNÍ DVOJÍ ŽIVOTNÍ VÝROČÍ.

V kompletu CD+DVD si tak můžeme opakovaně užívat jedinečné atmosféry beznadějně vyprodané Lucerny, jenž byla zvědavá na nové verze skladeb s nepochybným puncem kultovnosti. Za podpory vlastních kapel, ale také v aranžích Petra Maláska a za doprovodu Epoque Quartetu, se postupně představili Projekt Salome, Xindl X, Michal Hrůza, Aneta Langerová, Divokej Bill, sestry Irglovy a Tomáš Klus, tedy ti, kteří se účastnili vzpomínky na legendárního písničkáře pro svůj upřímný vztah k jeho odkazu.

„Myslím, že asi pro všechny české písničkáře je Karel Kryl jednou z největších z hudebních osobností, co u nás kdy byla. Takže možnost vystoupit na takovém koncertu bylo pro mě velkou ctí,“ uvedl po skončení koncertu Michal Hrůza, který sklidil se svým vystoupením velký úspěch. Srdce a kříž a hlavně notoricky známý Bratříček tak zněly, jako by je Hrůza měl v repertoáru už nějaký pátek.

„Kryl byl famózní básník, co by vždycky měl o čem zpívat,“ říká Vašek Bláha z kapely Divokej Bill a dodává: „Vybírání písně pro tento koncert bylo to nejdelší, co jsme kdy podstoupili, protože jsme potřebovali písně, které jsme schopni zazpívat ve třech až čtyřech lidech, což některé nejdou. Nakonec volba padla na Lásko, Karavanu mraků a Anděla. A podle ohlasu v sále, jsme si asi vybrali dobře,“ směje se frontman populární kapely, která momentálně vyrazila na své podzimní akustické koncertní turné.

Supraphon ve spolupráci s Radiožurnálem vydal záznam unikátního večera ve výpravném setu CD+DVD. K elektronickému stažení je nahrávka k dispozici na digitálních servisech, jako jsou například iTunes nebo Supraphonline.

VIDEO:
Michal Hrůza: https://www.youtube.com/watch?…

Divokej Bill: https://www.youtube.com/watch?…

Supraphonline: http://www.supraphonline.cz/…arel-kryl-70
iTunes: https://itunes.apple.com/…/id926286172

Připojené video