RADEK BANGA

SNĚHOVÁ VLOČKA

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6735-2

Radek Banga přichází se svým úplně prvním vánočním videoklipem na písničku Sněhová vločka ze svého sólového alba Věci jinak, jenž vyšlo v letošním roce. Videoklip, který se natáčel v Černošicích v chatové Osadě Radost a také v kancelářském objektu v Kladně, zaujme diváky nejen kouzelnou vánoční atmosférou, ale také příběhem. Ukazuje nám totiž pravé kouzlo Vánoc, na něž vinou stresu a pracovního vytížení někdy zapomínáme. O režii i scénář se postaral Radek Banga, který při realizaci klipu spolupracoval s kameramany Pavlem Konopíkem a Radkem Tupým.

„Díky tomu, co se u nás doma dělo, jsme Vánoce v podstatě neslavili. Nechtěli jsme tátovi dávat jen další zbytečný impulz k tomu, aby pil a zase něco vyvedl. A takhle jsem to vlastně měl až do svých 27 let, asi jsem to s tím měl prostě nějak spojené. Jenže pak jsem potkal svoji ženu a zamiloval se a teprve s ní jsem pochopil, o čem skutečně Vánoce jsou. Zamiloval jsem si je stejně jako ji,“ uvedl Radek Banga.

Ve videoklipu si zahrála také herečka Eva Decastelo společně se svou dcerou Zuzankou. Ztvárňuje zde maminku samoživitelku, která se se vší láskou stará o své dvě děti. Celý příběh se odehrává ve dvou rovinách. Radek Banga to komentuje: „Pro mě jsou Vánoce především o tom, že je strávíte s těmi, jež milujete. Každý rok se těším na tu nádhernou atmosféru, všechny ty vůně, barvy a všudypřítomná světýlka. Připadá mi někdy, že z toho mám až takovou tu dětskou radost, že si to za všechna ta léta vynahrazuju teď. Chtěl jsem do klipu právě proto zakomponovat dva úplně odlišné světy. V jednom možná není mnoho peněz, ale je tam obrovská láska. V tom druhém jsou sice peníze, ale ty vám štěstí nezaručí. Chci lidem připomenout, v čem tkví skutečné kouzlo Vánoc a že láska je nejdůležitější věcí v lidském životě.“

Připojené video