MICHAL HORÁK

NOVÉ VIDEO

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6747-2

Z diplomky nemá nic, nicméně se svou muzikou sklízí stále populárnější písničkář Michal Horák a student Pedagogické fakulty UK v posledních měsících a týdnech jeden úspěch za druhým. Důkazem budiž mimo jiné jeho druhá řadovka Michalbum, z níž vzešly úspěšné singly a klipy Blaženo či Plány jdou, a v neposlední řadě také ukazatel z nejzásadnějších – přízeň samotných hudebních fanoušků. Právě ta Horákovi vynesla titul Objev roku v letošním ročníku ankety popularity Český slavík. Coby poděkování a zároveň pokračování již několikaleté vánoční tradice nyní Michal, který zároveň oznámil termíny jarního turné, servíruje nový klip a singl Jak nejde o život.

 

„Mám takovou tradici posledních pár let o Vánocích vždy vydat něco, co není za každou cenu řachanda, prostě něco lehce k zamyšlení. Tahle písnička zpracovává jednoduchou lidovou radu, kterou mi vždycky říkal můj taťka a která mi upřímně častokrát pomůže, když mám blbou náladu. Říkal jsem si, že by mohlo být fajn tohle jednoduchý poselství poslat o Vánocích mezi lidi, třeba to někomu přijde do noty,“ komentuje Horák novinku, jež navazuje na počiny z předchozích let Domů k vám (2020) a Až mi bude pětašedesát (2019).

 

Doprovodný videoklip se pak nese v poměrně minimalistickém duchu, když vznikl v jinočanském studiu 3bees coby live video z natáčení pod režisérskou taktovkou Vladimíra Špičky, který je podepsán i pod předchozím videem k singlu Z diplomky nemám nic. „Myslím, že to má takovou tu typickou klidnou atmosféru, která by měla o Vánocích být,“ dodává Horák. Se svými klipy pravidelně boduje v hudebních i obecných trendech YouTube a dá se předpokládat, že výjimkou nebude ani novinka, která je Horákovým prvním videem po zisku titulu Objev roku v anketě Český slavík.

 

Právě zmíněné ocenění je jedním z velkých milníků a úspěchů ve stále slibněji se rozvíjející kariéře mladého talentovaného písničkáře. Jak ale Horák upozorňuje, v rámci letoška to není milník zdaleka jediný: „Uplynulý rok byl bezesporu v mnoha věcech unikátní. Na jaře jsme udělali doposud největší benefiční stream, na kterém se vybralo přes sto tisíc korun na Neratov, průběžně vydávali jeden singl za druhým, natočili a pokřtili album, přežili turné, a nakonec ten Objev roku ve Slavíkovi. Největším úspěchem taky bezesporu je, že mě ještě nevyhodili ze školy, ba naopak se malými jistými krůčky přibližuju státnicím. Ačkoliv z diplomky stále nemám nic, ale na tu vlítnu až po prvních státnicích. Snad.“ 

 

Horák, který – jak ostatně dokazuje citace výše nebo jeho účast v Supraphon Podcastu – u odborné i laické veřejnosti boduje kromě jiného sympatickým nadhledem a chytrým humorem, i přes nadcházející studijní povinnosti myslí už také na jarní koncertní sezónu. Aktuálně plánuje během března celkem osm vystoupení (jejich kompletní výčet najdete níže), v jejichž rámci představí pecky z obou dosud vydaných alb Michalovo cédéčko (2019) a Michalbum a velmi pravděpodobně dojde i na samostatné, ale o nic méně populární singly. Předprodej vstupenek, které mohou posloužit i jako skvělý vánoční dárek, a další info k plánovaným koncertům najdete zde: https://michalhorak.tix.to/Brezen2022PR

 

MICHAL HORÁK – MICHALBUM TOUR 2022

 

09.03.2022, Praha

10.03.2022, Liberec

11.03.2022, Hranice

12.03.2022, Polička

17.03.2022, Plzeň

18.03.2022, Mariánské Lázně

23.03.2022, Brno

25.03.2022, Hradec Králové

 


Připojené video