HANA ZAGOROVÁ – VYZNÁNÍ

PO SEDMI LETECH VYCHÁZÍ NOVÉ STUDIOVÉ ALBUM!

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6259-2

Vychází jedno z nejočekávanějších alb letošního roku: písňové Vyznání Hany Zagorové!

V pátek 9. května 2014 vychází po sedmi letech pod názvem Vyznání novinkové album Hany Zagorové. Jde také o velký návrat k Supraphonu, u kterého zpěvačka prodala více než deset milionů nosičů! Nejpodstatnější však je, že si Hana Zagorová počkala na neuspěchanou kolekci silných písniček, logicky spojujících to nejlepší z minula s novými nápady a novými autory. Ona sama k tomu říká: „Jednoduše řečeno, pro nové album musí nazrát vhodný čas! Pokud má být výběr písní kvalitní, tak se nedají věci moc uspěchat. Také je velmi důležité, aby se jednotlivé skladby k sobě hodily. Výlety do jiných žánrů jsou sice fajn, ale nesmí jich být moc, aby celé album neposunuly jiným směrem, než zamýšlím.“

Dvanáct písní na albu Vyznání nabízí poslouchání od klavírních balad přes jemnou elektroniku až po účinné využití akustických nástrojů. Hudební producent Daniel Hádl sjednotil kompoziční východiska Petra Maláska, Jiřího Zmožka, Vítězslava Hádla, Karla Vágnera i své vlastní do kompaktní podoby, podporující vyznění textů. Ty jsou v kategorii popového šansonu tradičně důležité, ať už si je napsala zpěvačka sama, nebo jí stylově pomohli Václav Kopta, Eduard Krečmar, po dlouhé odmlce i Pavel Žák, či poprvé básník Lubomír Feldek. Zajímavostí jsou kompletně autorské písničky Radoslava Bangy a Jiřího Březíka, či neobvyklý song Jiřího Hradila a Mardiho, tedy autorů zdánlivě zcela jiného hudebního ražení. K přitažlivému repertoáru Vyznání přispělo rovněž několik pečlivě vybraných cover verzí. „Chuť jít do studia a začít nové album připravovat odstartovaly tentokrát také tři francouzské šansony, jež mě okouzlily natolik, že jsem si je sama i otextovala,“ dodává zpěvačka.

Nové album Hany Zagorové není zatíženo honbou za krátkodechými hity. Možná právě proto tu je řada písniček, které nejen plně obstojí ve srovnání s minulými úspěchy, ale navíc jsou vhodným posunem do současnosti. Prolnutí tradičních i nově získaných autorů dává Haně Zagorové šanci předvést to její nejlepší, tedy melodicky atraktivní songy s důrazem na kvalitní texty, jimiž se jí daří vytvářet osobité nálady jednotlivých melodií.

SINGL: https://www.youtube.com/watch?…

DATUM VYDÁNÍ: 9. 5. 2014

Připojené video