PETR BENDE

NOVÝ KLIP

Koupit album
Katalogové číslo: 8590233067793

Petr Bende vydává ve spolupráci s vydavatelstvím Supraphon nový videoklip a singl k písni s názvem „Tisíce cest“. V hlavní roli videoklipu neúčinkuje sám zpěvák, ale fanynka, která ho pronásleduje, a dokonce několikrát naklonuje! Této netradiční role se ujala známá herečka Bára Štěpánová. Ta si natáčení, dle svých slov, velmi užila.

 

„Když se Petr ozval s nabídkou, abych si zahrála v jeho videoklipu, vůbec jsem netušila, do čeho jdu. Co rozhodlo? Písnička se mi líbila a hlavně Petr je sympaťák. A režisér Mejla Basel – nadšenec a navíc to umí. Úžasnej den a večer ve Valmezu. Teď ještě, aby se klip líbil, a budu šťastná,“ prozrazuje o natáčení Bára Štěpánová.


Petr Bende dodává: „S Bárou se známe dlouhá léta a jsem moc rád, že přijala mou nabídku a že se zhostila této role po svém. Při natáčení panovala opravdu veselá nálada a užili jsme si to naplno.“


Koncem léta byla skladba dokončena a videoklip k ní na sebe nenechal dlouho čekat. Petr Bende oslovil Mejlu Basela, který má již na kontě dva zpěvákovy videoklipy. Hudbu napsal Petr Bende, otextoval Tomáš Tajchner a produkčně se jí ujal zkušený slovenský producent Randy Gnepa z Prešova.

 

Chtěl jsem pro tuto píseň nový zvuk, a proto jsem oslovil producenta Randyho Gnepu, se který jsem již spolupracoval v minulosti při jiných projektech. Toto je naše první spolupráce na mé autorské skladbě. Vtiskl novému singlu přesně tu vlnu emocí, kterou jsem chtěl, a také nový klávesový zvuk, který jsem doposud v žádném singlu nevyužil. Na skladbě jsme s Randym pracovali víc než půl roku a s výsledkem jsem spokojený. Mix a mastering skvěle namíchal Pavel Kolařík ze studia Ch Records Třebíč,“ říká o vzniku Bende.

 

„Přestože má skladba poetický a poselstvím nabitý text Tomáše Tajchnera, chtěl jsem, ať s videoklipem přijde něco prostě nečekaného! Mejla Basel přinesl námět, který mě hned na první dobrou nadchnul. Je jiný a myslím, že fanoušci budou velmi překvapeni,“ doplňuje autor.

 

Spolupráce s Bárou Štěpánovou však hotovým videoklipem nekončí. Zpěvák ji přizval jako hlavního hosta na své tradiční vánoční turné. Již dvakrát odložené turné s kapelou, cimbálovkou a hosty tak proběhne letos. Vstupenky jsou k dispozici na webových stránkách interpreta (www.petrbende.cz).

 

Bára mě překvapila, jak skvěle zpívá i hraje na kytaru, a tak jsem ji pozval jako hlavního hosta. Dává mi to smysl i vzhledem k našemu klipu a kruh se tak krásně uzavře. V prosinci se na všechny těšíme živě na turné. Teď ale – jako na první ochutnávku naší spolupráce – mrkněte na nový videoklip,“ uzavírá Petr.

 

VÁNOČNÍ TURNÉ 2022


Petr Bende Band & Cimbálová muzika Gromba


Hosté: Bára Štěpánová, Ján Bende

 

30. 11. ŽĎÁR NAD SÁZAVOU

2. 12. RAPOTÍN

6. 12. TŘEŠŤ

7. 12. BLANSKO

9. 12. RATÍŠKOVICE

10. 12. TŘEBÍČ

11. 12. OSTRAVA

12. 12. PRAHA

14. 12. JABLONEC NAD NISOU

16. 12. UHERSKÝ BROD

17. 12. VELKÁ BÍTEŠ

18. 12. ZBRASLAV U BRNA

21. 12. BRNO

 

Více informací a předprodej na: www.petrbende.cz

Připojené video