ANETA LANGEROVÁ

PÍSEŇ PRO OLGU

Koupit album
Katalogové číslo: AS005-2

Píseň pro Olgu vznikla jako vyznání Olze Havlové a jejímu hluboce lidskému poslání ve spolupráci s producentem Jakubem Zitkem. Poprvé živě zazněla v úterý 14. 3. 2023 v Kongresovém sále České národní banky, kde se uskutečnil slavnostní Benefiční koncert, který pořádal Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové společně se spolkem Silou Hlasu a Alfrédem Strejčkem – k nedožitým 90. narozeninám paní Olgy Havlové. Mezi jinými umělci vystoupila Aneta za doprovodu klavíristy Jakuba Zitka a Maranatha Gospel Choir.

 

„Byla jsem velmi poctěna, že mě Nadace Olgy Havlové oslovila. Vyslechla jsem si jejich přání o vzniku písně a začala přemýšlet. Vzhledem k tomu, že jsem Olgu Havlovou bohužel nikdy osobně nepotkala, čerpala jsem z různých zdrojů, knih, rozhovorů, vyprávění o jejím životě, ale také z fotografií Bohdana Holomíčka, jehož pohled na Olgu mi přišel vždy blízký. Bohdan mi poslal pár dosud nezveřejněných fotografií, na něž jsem se dívala stále dokola a v hlavě mi začala znít píseň. Sedla jsem si ke klavíru a přirozeně začala zpívat o tom, co vidím v jejích očích a o víře v lidi, kteří mají dobrou vůli a dělí se o své štěstí s ostatními, kteří třeba takové štěstí nemají.

 

Někteří lidé jsou tak silnými osobnostmi, že tu s námi stále někde jsou. Máte pocit, že jsou vám blízcí, že je znáte už mnoho let. Pro mě takovou osobností je i paní Olga. Světlo dobré vůle, které v lidech probouzela Olga Havlová můžete s námi nést dál,“ uvedla Aneta.

 

V průběhu celého roku si Písní pro Olgu a dalšími událostmi Výboru dobré vůle budeme připomínat poselství paní Olgy. K 85 Stromům Olgy Havlové, které byly vysazeny napříč Českou republikou v roce 2018, přibude dalších 5 stromů symbolizujících 90 let od jejího narození. V den narození Olgy Havlové, 11. července, se v Týnském chrámu uskuteční bohoslužba, již bude celebrovat biskup Václav Malý. O dalších chystaných akcích bude veřejnost informována na webových stránkách nadace www.vdv.cz.


Digitální singl PÍSEŇ PRO OLGU si můžete zakoupit a stáhnout ve formátech MP3; FLAC nebo v Hi-Res či streamovat: https://anetalangerova.lnk.to/PisenProOlgu 


Výtěžek z písně bude věnován Výboru dobré vůle – Nadaci Olgy Havlové prostřednictvím sbírky DÁREK PRO OLGU: http://www.olgahavlova.cz.

Příští týden se Aneta společně s kapelou a smyčcovým triem rozletí na jarní turné Dvě slunce aneb Jak krásné je být milován do světa Dvou sluncí, která se rozzáří všude tam, kde budete i vy. Koncerty se uskuteční v Praze, Hodoníně, Rosicích, Varnsdorfu, Hradci Králové, Nymburku, Kopřivnici, Vsetíně a chybět nebude ani Trenčín u našich slovenských sousedů. 


Poleťte s námi blíž ke slunci na jarních koncertech.


Termíny turné Dvě slunce aneb Jak krásné je být milován:

24. 3. 2023 - Praha, Divadlo pod Palmovkou

11. 4. 2023 - Hodonín, Kulturní dům

12. 4. 2023 - Rosice, KD Cristal

13. 4. 2023 - Trenčín, Piano club

16. 4. 2023 - Varnsdorf, Městské divadlo

17. 4. 2023 - Hradec Králové, Klicperovo divadlo

18. 4. 2023 - Nymburk, Kino Sokol

24. 4. 2023 - Kopřivnice, Kulturní dům

25. 4. 2023 - Vsetín, Dům kultury

Připojené video