Legendární písně Jiřího Voskovce + Jana Wericha + Jaroslava Ježka

Vychází v písničkářské podobě v podání M. Palečka s názvem JEŽKÁRNY

15 let nosil v hlavě Miroslav Paleček nápad natočit písničky Osvobozeného divadla. Jeho láska k těmto dnes již „zlidovělým“ písním se mapuje od roku 1954, kdy je objevil poprvé ve zpěvníčku staršího bratra Václava… Byl to tenkrát pro mě šok, něco jako blesk z čistého nebe, a okamžitě jsem propadl kouzlu jejich neotřelých slov, humoru, melodické rozkošatosti a hravosti… komentuje Miroslav Paleček seznámení se s písničkami trojice Ježek & Voskovec & Werich.

Přípravu alba „Ježkáren“ promýšlel Miroslav Paleček dlouho: Zatímco jiní šli cestou velkého zvuku, velkého hlasu a velkých aranžmá, já hledal cestu prostší a šel jsem rovnou za písničkou. Skromné výrazové prostředky + silné sdělení = návrat k jednoduchosti. Stejně jako při živém hraní zůstává stěžejní kytara i hlas a naštěstí mi víc než vydatnou podporu ve všech směrech a ve všech nahrávkách dodal kamarád, všestranný, citlivý muzikant plný nápadů, supervisor, občas i nutný dráb, ale hlavně mistr všech strunných nástrojů – Pavel Fořt. Kromě Pavla Fořta (akustická kytara, elektrická kytara a baskytara), zde učinkují: Štěpán Kojan (akordeon), Petr Dopita (pila) a Karel Fořt (akustická baskytara a bezpražcová baskytara).

Album Ježkárny obsahuje 15 písní ze všech stěžejních her Osvobozeného divadla: Osel a stín, Těžká Barbora, Caesar, Rub a líc, Balada z hadrů, Kat a blázen, Ostrov dynamit…
Snažil jsem se přístupem, zpracováním a interpretací zachovat písničkám jejich pel, hravost i přirozenost a představit je tak v současnější písničkářské podobě, vyznává se Miroslav Paleček k tomuto albu.

Album Miroslava Palečka Ježkárny vychází ve vydavatelství Supraphon 27. února 2015.