GOTT ZPÍVÁ SVOBODU

NA TROJALBU LÁSKA BLÁZNIVÁ

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6796-2

V pátek 2. června 2023 vychází komplet tří CD mapujících nezapomenutelnou písňovou spolupráci dvou legendárních Karlů! Pod názvem: Láska bláznivá / Karel (Gott) zpívá Karla (Svobodu) naleznou posluchači Zlatou kolekci s celkem čtyřiašedesáti skladbami, které sestavil hudební publicista Miloš Skalka. Od Lady Carneval z osmašedesátého až po novou verzi Jdi za štěstím z roku 2019 je to přehlídka dokonalého prolnutí skladatelovy melodické invence a pro velké melodie přímo zrozeného hlasu. Trojalbum vydává Supraphon v roce, kdy si připomínáme 85. výročí narození Karla Svobody.


Více než čtyřicet let trvající úspěšná umělecká spolupráce a přátelství Karla Svobody s Karlem Gottem je zachyceno na nově sestavené kompilaci ve formátu 3CD Zlaté kolekce. Celkem 64 skladeb uspořádal pro tuto příležitost Miloš Skalka, který v bookletu doprovodil písničky odborným komentářem. Zlatá kolekce Láska bláznivá je přehlídkou suverénní profesionality a skutečných úspěchů, kdy následuje hit za hitem, vždy vhodně dozdobený renomovanými textaři.

 

Karel Svoboda a Karel Gott společně vytvořili songy, které se navždy zapsaly do historie české populární hudby. Lady Carneval, Hej-hej, baby, Láska bláznivá, Konec ptačích árií, Nápoj lásky č. 10, Mistrál, Paganini, Včelka Maja, Jdi za štěstím, Kdepak ty, ptáčku, hnízdo máš, Čau Lásko, Žít, Krev toulavá a mnoho dalších nezapomenutelných písniček, jež jsou dodnes milovány několika generacemi posluchačů. Karel Svoboda (1938–2007) a Karel Gott (1939–2019) mohou na této výjimečné kompilaci přinášet radost i ve chvíli, kdy už nejsou s námi.


Fyzická podoba trojalba Láska bláznivá / Karel (Gott) zpívá Karla (Svobodu) na 3CD je v rozkládacím papírovém digipackovém obalu, doplněném fakty, biografií a unikátními společnými fotografiemi. Komplet zároveň vychází 2. června 2023 i v digitálních formátech.

Připojené video