20 let od odchodu do country nebe se chystá Zlatá kolekce Michal Tučný – Legenda!

Definitivní kompilace největších hitů Michala Tučného vyjde 10. 4.

Na třech CD ve výpravné edici Zlatá kolekce je šedesát + 1 píseň z let 1969 až 1994, kdy se zpěvákova hudební a brzy na to i životní pouť uzavřela (+10. 3. 1995). Komplet vychází 10. dubna 2015.

Na 3CD Michal Tučný – Legenda je jeho muzikantská kariéra pečlivě zmapována nahrávkami především s kapelami Greenhorns – Zelenáči, Fešáci, Tučňáci a Žízeň. Jsou tu také zaznamenány další Tučného spolupráce, třeba s Weekendem, Minnesengry, Golemem či Orchestrem Čs. televize. Dohromady je to přehlídka nejen zpěvákových nejzásadnějších písní, ale současně i mnoha nejdůležitějších položek celé české country scény poslední třetiny 20. století. Jejich poslech přesvědčí, že kvalita i atraktivita stále trvají.

Pořadí písniček (vybral je a sestavil Milan Svoboda) není přísně chronologické, zato posluchačsky vstřícné. Obal Gábiny Novotné je vlastně rodinným souhrnem zajímavé grafiky, několika zásadních textů i citlivě vybraných fotografií. Komplet tak plně odpovídá názvu Legenda i skutečnosti, že tento výběr vychází v období vzpomínání na smutných dvacet let bez Michala Tučného. Připomínat ho bude také speciální dubnový koncert 16. dubna v pražské Lucerně, kde bude nové 3CD pokřtěno.

Vyjmenovat všechny na něm obsažené písničky je nemožné, je jich totiž hned více než veletucet, abecedně od Abych tu žil po Waterloo. Jisté je, že v takovém rozsahu naráz je můžete získat premiérově právě v tomto digipackovém provedení a ve výborné zvukové kvalitě aktuálního remasteringu. Nejdůležitější položkou v seznamu předností nové kompilace je však trvalá inspirativnost té muziky a textů, a především nezaměnitelný projev našeho legendárního zpěváka. Od tradičních kovbojských písní pomohl posunout domácí westernový styl k modernímu elektrifikovanému country, což stále dokonale platí.
61 největších hitů Michala Tučného na novém 3CD!