PAVEL ŠPORCL VYRÁŽÍ NA DALŠÍ SVĚTOVÁ PÓDIA

S NOVÝM ZAHRANIČNÍM ZASTOUPENÍM

Houslista Pavel Šporcl v těchto dnech podepsal smlouvu s prestižní americkou hudební agenturou Price Rubin & Partners. Ta bude českého houslistu zastupovat nejen v USA, ale i po celém americkém kontinentu a dále v Číně, Africe a Austrálii.

„Jsem velice potěšen, že jsem podepsal smlouvu s tak významnou koncertní agenturou. Těším se na to, že mi otevře vstup na další koncertní pódia i do regionů, kam jsem se tak často nedostával,“ dodává Pavel Šporcl.

Agentura Price Rubin & Partners byla založena v roce 1984. Její produkce je rozdělena na klasickou a jazzovou sekci a má dokonce i svou rozhlasovou show. Pod jejími křídly najdeme umělce významných světových jmen: vynikající flétnistkou Eugenii Zukermanovou, dirigenta Jense Georga Bachmanna, skladatele Lalo Schifrina či varhaníka a cembalistu Antony Newmana. Agentura spolupracuje mnoho let s jedněmi z nejlepších houslistů posledních desetiletí: Salvatorem Accardem a Shlomo Mintzem a nabízí i kvalitní ansámbly a soubory: St.Pestersburg Quartet, Eroica Trio, Sinfonia Varsovia. (Více informací na: www.pricerubin.com)

Podpisem smlouvy s renomovanou agenturou houslista Pavel Šporcl rozšířil své stávající zastoupení: doma v České republice jej zastupuje jeho agentura ŠPORCL ARTS Agency, v Evropě reprezentuje svoji zemi pod výhradním zastoupením agentury Schouman Music Management sídlící v Paříži a v Japonsku v zastoupení společnosti Amati.

Příslib spolupráce s exkluzivní Agenturou Price Rubin & Partners na dobu neurčitou potvrzuje vysokou uměleckou úroveň našeho všestranného houslového virtuosa Pavla Šporcla, kterému se s novým zastoupením světového renomé jistě otvírají hranice do dalších koutů světa a kde se také díky rozsáhlé zahraniční distribuci Supraphonu mají šanci prodávat jeho nahrávky na CD i digitálně. Za 190.000 prodaných zvukových nosičů – v letech 2002 až 2012 – získal Pavel Šporcl v roce 2013 Jubilejní platinovou desku. Vloni na podzim vydal album Gipsy Fire, které nahrál se svým Gipsy Way Ensemble a opět boduje v hitparádě nejprodávanějších alb vydavatelství Supraphon.