Václav Neckář – 50 let se Supraphonem!

Na začátku května oslaví 50 let od nahrání první písně pro vydavatelství Supraphon.

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6269-2

„Úplně první písničku pro Supraphon jsem točil ve studiu v Kobylisích, původně to bylo Klicperovo, dnes Salesiánské divadlo. Pan dirigent Vobruba mě tenkrát přizval ke spolupráci s Tanečním orchestrem Československého rozhlasu. Tou první písničkou byla píseň Ze soboty na neděli, ale všichni ji znají jako I vám jednou bylo sedmnáct. Jejími autory jsou Mojmír Smékal a Ivo Fischer. Když jsem ji natočil, pan dirigent řekl: počkejte, mám tu ještě jednu. Sedl si ke klavíru a zahrál Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě. Píseň slavných autorů filmového muzikálu Starci na chmelu, Jiřího Bažanta a Vratislava Blažka. Takže jsem hned na místě nazpíval druhou píseň. Bylo to 3. května 1965“ zavzpomínal Václav Neckář.

Od této první nahrávky uběhlo pět desetiletí a na pomyslném kontě má Václav Neckář 25 alb, stovky singlů, tisíce koncertních vystoupení. Během těchto 50 let obdržel Václav Neckář mnoho zlatých a platinových desek za velmi úspěšný prodej nosičů se značkou Supraphon. V roce 2013 převzal od vydavatelství Supraphon Diamantovou desku za 7 600 700 prodaných nosičů.
V loňském roce u Supraphonu vydal nové studiové album „Mezi svými“, které se stalo hitem roku 2014 a stále patří mezi nejprodávanější tituly české populární hudby.

Letošní březen byl pak ve znamení velmi úspěšné premiéry muzikálu Mýdlový princ, který přináší nejznámější písně z repertoáru Václava Neckáře a společně s libretem Radka Baláše pak představuje tento bohatý repertoár dalším generacím posluchačů.

Václav Neckář v těchto dnech navíc připravil s bratrem Janem nový komorní akustický koncertní program „Mezi svými“, který vychází ze stejnojmenného alba a dalších (někdy nově objevených) písní a balad ze zpěvákova bohatého repertoáru. Například Suzanne,
Lady Jane, Nautilus, Dítě snů, Kdo vchází do tvých snů (má lásko), Podej mi ruku a projdem Václavák, My to spolu táhnem dál…

Připojené video