ZEMŘEL LADISLAV KANTOR

ZAKLÁDAJÍCÍ ČLEN C&K VOCAL…

Ve věku 69 let zemřel 26. července 2015 hudebník a zakládající člen skupiny C&K Vocal Ladislav Kantor. Do povědomí veřejnosti se zapsal rovněž jako blízký spolupracovník bývalého prezidenta Václava Havla a generální ředitel České filharmonie.

Ladislav Kantor se narodil 25. listopadu 1945 v Praze. Ve druhé polovině 60. let založil spolu se zpěvákem a skladatelem Jiřím Cerhou několik amatérských hudebních formací, z nichž se v roce 1969 vyvinula skupina C&K Vocal a Kantor se pak na dvě desetiletí stal jejím uměleckým vedoucím, textařem a zpěvákem. Zpočátku při psaní textů spolupracoval výhradně s Jiřím Cerhou, později vytvořil řadu významných textů i pro jiné skladatele a interprety.

Rovněž psal scénáře k písňovým recitálům a většinu z nich také režíroval. Po listopadu 1989 Kantor vyměnil hudbu za politiku – s Václavem Havlem odešel na Hrad a pracoval tam jako jeho poradce, ředitel sekretariátu a asistent. V letech 1993 až 1995 byl ředitelem České filharmonie a od roku 1998 se podílel jako hlavní dramaturg na projektu Praha – evropské město kultury roku 2000. Od roku 2002 pracoval jako dramaturg a publicista.

Vydavatelství Supraphon připravuje k vydání bilanční komplet nahrávek skupiny C&K Vocal.

Supraphonline: http://www.supraphonline.cz/…islav-kantor