DOBRÉ A JEŠTĚ LEPŠÍ JITRO!

NA CD VYJDOU POPULÁRNÍ NAHRÁVKY FRANTIŠKA NEPILA

František Nepil stále patří mezi nejoblíbenější české spisovatele a vypravěče. Jeho knihy bez přestání vycházejí v nových a nových reedicích, Český rozhlas vysílá z jeho laskavých pořadů a vydavatelství Supraphon se i v aktuální éře audioknih vrací k jeho populárním nahrávkám. V úterý 8. září 2015 uplyne neuvěřitelných dvacet let, kdy František Nepil zemřel. Jeho příběhy a vyprávění však mají co říci i dnes. Supraphon ve své edici audioknih vydá 4. září nezapomenutelnou Nepilovu nahrávku: Dobré a ještě lepší jitro.

Dobré a ještě lepší jitro! Kdo z posluchačů nynější střední a starší generace by nepoznal pozdrav, jímž je při stovkách svých rozhlasových fejetonů z éteru zdravil František Nepil. A právě nahrávku těchto mini příběhů, postřehů ze života Františka Nepila, vydává 4. září (na CD i v digitální podobě) Supraphon. Nepil vzpomíná na svoje dětství, na různé zážitky z cest nebo svých setkání se zajímavými lidmi a většina příběhů jsou nejen vtipná a milá, ale jsou zakončena i nějakým pozitivním sdělením.
Jako speciální bonus tohoto nového vydání původní nahrávky z roku 1982 je vzpomínka publicisty Ondřeje Suchého, kterou načetl ze své knihy Dobrý a ještě lepší František Nepil.

Ondřej Suchý v ní mimo jiné říká: „Odešel od nás kdysi beze slova rozloučení. Naštěstí nám tu zanechal mnoho krásných slov, psaných i mluvených… František Nepil byl nádherný člověk a já se vůbec nedivím, že na něho tolik čtenářů a posluchačů nepřestává vzpomínat s láskou. Takoví lidé, jako byl on, se stávají svým dílem nesmrtelní.“

Titul vychází 4. 9. 2015 u Supraphonu na CD i digitálně pod katalogovým číslem SU 6408–2; nahrávky Františka Nepila a Ondřeje Suchého jsou doplněny hudbou Vladimíra Truce.