Pavel Šporcl a další hudebníci povedou mistrovské kurzy v Praze

Radit budou mladým muzikantům z Gymnázia Hudební školy hl. m. Prahy

Koupit album
Katalogové číslo: SU 4130-2

Ve dnech 24. – 27. srpna 2015 se Pavel Šporcl, Leoš Čepický, violoncellista Jiří
Bárta, Tomáš Strašil, violista Karel Untermuller a pěvkyně Christina Mrázková-Kluge stanou lektory čtvrtého ročníku mistrovských hudebních kurzů. Kurzy proběhnou ve dnech 24. až 27. srpna v prostorách Gymnázia a Hudební školy hl. města Prahy na Komenského nám. v Praze 3. Jejich absolventi vystoupí společně s lektory ve čtvrtek 27. srpna v 19:30 na společném koncertě v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad.

Mistrovské kurzy ve hře na housle, na violoncello, na violu a ve zpěvu jsou určeny pro studenty konzervatoří a vysokých škol. Pasivně se však může zúčastnit každý, kdo projeví zájem a chuť naslouchat radám zkušených hráčů.

Účastníci kurzu mají nárok na čtyři výukové lekce pod vedením zkušených lektorů a
korepetitorů, ale také na konzultaci s houslařem Janem Špidlenem, organizátorem kurzů, který může svým doporučením či úpravou pomoci vylepšit zvuk studentova nástroje.

Organizátor kurzů je houslařská dílna Jana B. Špidlena, z jehož dílny pochází nástroje obou lektorů houslistů, společně s občanským sdružením Múzy. Uspořádání této neziskové akce, která chce pomoci rozvíjet talent mladých umělců, finančně podpořila i městská část Praha 3. Její starostka Vladislava Hujová převzala nad touto akcí záštitu.

Závěrečný koncert v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně i prostory Gymnázia a Hudební školy hl. města Prahy na Komenského náměstí budou během mistrovských kurzů přístupné všem milovníkům a obdivovatelům vážné hudby. Zájemci o výukové lekce, kteří chtějí přihlížet pasivně, mohou přijít kdykoliv v průběhu dne. Aktivní účast na kurzech je již uzavřena, přihlášky a notový materiál bylo možné posílat do konce července. Vstupné na závěrečném koncertě v kostele je zdarma.