S + H nová sezóna

Nové CD vyjde v listopadu

Divadlo Spejbla a Hurvínka vstupuje do nové sezóny, která přinese premiérová představení, vystoupení doma i v zahraničí, novinku na CD SUPRAPHONU, ale i oslavu Hurvínkových devadesátin s velkou retrospektivní výstavou a jedinečným koncertem v Lucerně

Divadlo S+H na domácí scéně v Dejvicích, ale i v Dánsku a Německu

V sezóně 2015/2016 Divadlo S+H má na repertoáru devět dětských představení a také tři hry pro dospělé publikum. Aktuálně divadlo zahajuje provoz zkouškami na novinku Hurvínkova šprťouchlata – kterou napsala ředitelka Divadla S+H Helena Štáchová a. Děti se mohou těšit na veselý muzikál Jak s Máničkou šili všichni čerti, ale i další úspěšná představení: Jak pan Spejbl prášil, Hurvínkova Nebesíčka, Hurvínkův popletený víkend, Hurvínkovo dobrodružství, Hurvínek mezi osly, Hurvínkova cesta do Tramtárie, Štědrý den u Spejblů, Hurvínkův Mikuláš. Pro dospělé diváky jsou připravená představení: Dějiny kontra Spejbl, To nejlepší s S+H a také na obnovenou inscenaci slavného muzikálu Spejbl versus Drákula. Na konci sezóny začne soubor zkoušet nové představení pro dospělé Spejbl a město hříchů autorů Mikiho Kirschnera, textaře Robina Krále a skladatele Jiřího Škorpíka.

V první polovině sezóny vyjede Spejbl s Hurvínkem na turné do Dánska s představením Kabaret S+H. V SRN potom vystoupí s německou verzí představení Spejbl versus Drákula.

Nové CD vyjde v listopadu

„V průběhu srpna jsme nahrávali pro vydavatelství Supraphon již druhý titul z nové řady Báječné vynálezy. Po CD Hurvínek a funící Billy, které představilo vznik vysavače, jde o příběh, jenž napoví, kde se vzala žvýkačka. Titul Hurvajz, vyžvejkni se by měl být v prodeji na CD začátkem listopadu,“ upřesňuje autorka scénáře a dramaturgyně Divadla S+H Denisa Kirschnerová.

Rok 2016 ve znamení devadesátin Hurvínka!

Na první polovinu příštího roku je naplánována velká retrospektivní výstava věnovaná Hurvínkovým 90. narozeninám. Uskuteční se pod záštitou radního pro kulturu Jana Wolfa v Rytířském sále a Křížové chodbě Staroměstské radnice. Výstava bude koncipována tak, aby hravou formou zprostředkovala malým i velkým návštěvníkům zajímavosti z bohaté historie i žhavé současnosti Divadla S+H. Chystá se i její přemístění do Muzea loutkářských kultur v Chrudimi. „V den Hurvínkových devadesátin 2. května 2016, plánujeme uspořádat koncert v Lucerně ve spolupráci s kapelou The Tap Tap – k poctě největšího Čecha Karla IV a nejmenšího Čecha Hurvínka. Jednáme nyní o přímém přenosu s Českou televizí,“ uvádí k připravovaným oslavám ředitelka Divadla S+H Helena Štáchová.

Druhý červencový den roku 2016 uplyne dvacet let od úmrtí Miloše Kirschnera. Zároveň půjde o výročí dvou desítek let, kdy za Spejbla a Hurvínka promlouvá Martin Klásek – současný šéf uměleckého souboru Divadla Spejbla a Hurvínka.

Speciální kurzy pro děti i představení pro neslyšící a nevidomé

V nové sezóně se rozběhne již čtvrtý ročník kurzu loutkového divadla, který je pořádaný jednou týdně v Divadle S+H od 17. 9. 2015 do 18. 6. 2016 a je určený dětem od 6 do 12 let. Jeho cílem je seznámit děti s loutkovým divadlem, a to především jako samotné tvůrce. „Rovněž pokračujeme v představeních pro neslyšící, která realizujeme ve spolupráci s Nadačním fondem pomoci Karla Janečka a Českou komorou tlumočníků znakového jazyka,“ doplňuje pohled do nové sezóny Denisa Kirschnerová.