BACHA NA ŠPORCLA!

NOVINKA PAVLA ŠPORCLA

Koupit album
Katalogové číslo: SU 4186-2

Během letošního léta populární houslový virtuos Pavel Šporcl nahrál Sonáty a partity pro sólové housle Johanna Sebastiana Bacha. Novinku natočil k poctě 330. výročí narození tohoto významného německého skladatele. Hudební vydavatelství Supraphon ji vydá na 2CD i digitálně v pátek 16. října 2015.

„Již delší dobu jsem snil o tom, že přijde chvíle, kdy nahraji Bachovy slavné Sonáty a partity pro sólové housle, které naposledy z velkých českých houslistů vydal na deskách před pětačtyřiceti lety Josef Suk. Nahrát toto veledílo houslové literatury byla pro mne obrovská výzva z mnoha aspektů. Musel jsem se „porvat“ se stylem interpretace, s technikou, na koncertech i s pamětí. Do nahrávky jsem dal celé své srdce a ty nejniternější pocity a doufám, že se bude posluchačům líbit,“ rozmýšlí o své nové nahrávce Pavel Šporcl.

Od 21. října vyrazí oblíbený houslista na turné Bacha na Šporcla – Generali Tour 2015. V rámci třinácti koncertů provede vždy jiné skladby Johanna Sebastiana Bacha. Do některých koncertních síní a kostelů zavítá pouze se svými typickými modrými houslemi. Jinde ho doprovodí vynikající soubor dobových barokních nástrojů The Czech Ensemble Baroque Orchestra. S jejich koncertní mistryní Elen Machovou zahraje Bachův koncert pro dvoje housle d moll. Na tři koncerty přijede Šporcl se slavným cembalistou iránsko-amerického původu Mahanem Esfahani a také se skvělým hobojistou Vilémem Veverkou.

„Právě u příležitosti vydání mého nového alba předvedu v Praze a v Brně nevídaný BACH MARATHON, tedy tři večery Bachovy houslové hudby jdoucí po sobě – na prvním zahraju kompletní Sonáty a partity, na druhém kompletní Koncerty a na posledním Sonáty pro housle a cembalo. Jsem rád, že moje pozvání přijal jeden z nejlepších současných cembalistů světa Mahan Esfahani. Myslím, že Praha ani Brno ještě nic podobného nezažily,“ dodal s úsměvem Pavel Šporcl.

VIDEO: https://youtu.be/p2aGFdOksdk

BACHA NA ŠPORCLA – GENERALI TOUR 2015
21. 10. Hradec Králové
22. 10. Pardubice
23. 10. Kostelec nad Orlicí
26. 10. Ostrava
27. 10. Litoměřice
1. 12. Plzeň
2. – 4. 12. Praha/ BACH MARATHON
6. 12. České Budějovice
7. – 9. 12. Brno/ BACH MARATHON

Více na: www.pavelsporcl.cz
www.facebook.com/pavelsporcl

Připojené video