KATT CHYSTÁ ALBUM U SUPRAPHONU

NYNÍ Z NĚJ HRAJE NA STRUNÁCH PODZIMU

Koncert Kateřiny Chrobokové – známé jako KATT, který bude 25. října 2015 ve Foru Karlin v rámci festivalu Struny podzimu, je bezpochyby jednou ze speciálních událostí letošního podzimu.

Na programu tohoto koncertu má KATT výběr z autorských skladeb pro varhany, elektroniku a zpěv. Skladby Slavkof, Bogorodice Djevo a Veni Sancte Spiritus nahrála letos na podzim bez elektroniky pro SUPRAPHON na akustické varhany v Lucembursku. Album vyjde na CD začátkem příštího roku. KATT o připravované nahrávce řekla: „Bylo to poprvé, co jsem na nahrávce zkombinovala klasickou hudbu J. S. Bacha, A, Pärta, O. Messiaena a svou vlastni.“

Ve Foru Karlin KATT zahraje na své elektronické varhany a uvede jí extravagantní CAMERON CARPENTER.

Cameron Carpenter se díky svým na míru postaveným mobilním varhanám, jež dovezl už do mnoha nejprestižnějších koncertních sálů celého světa, zařadil mezi hudební průkopníky. Digitální nástroj mu umožňuje využívat nesmírně širokou škálu tónů nahraných z „klasických“, imobilních píšťalových varhan z různých koutů světa. Bezesporu se jedná o naprosto jedinečný nástroj, nicméně i Česká republika se může pyšnit vlastní průkopnicí na poli mobilních varhan. KATT, patřící k nejuznávanějším klasickým hráčům na varhany, si také dala podle vlastního návrhu postavit varhany využívající nahrané zvuky píšťalových varhan, které ji ze světa klasické hudby přenášejí do světa elektronických experimentů a multimediálních kompozic. Toto setkání dvou silných interpretačních osobností slibuje jedinečný průnik různých hudebních idejí.

www.strunypodzimu.cz