PETR KOLÁŘ VYDÁVÁ SVÉ „A PROČ NE“

NOVÉ STUDIOVÉ ALBUM, KTERÉ JE NÁVRATEM K ROCKOVÝM KOŘENŮM

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6291-2

Jeden z nejpopulárnějších domácích zpěváků, pravověrný rocker, ale zároveň interpret, kterého proslavilo účinkování v řadě úspěšných muzikálových projektů a kapel jako Precedens či Arakain, vydává 6. listopadu nové studiové album. Petr Kolář se na albu A proč ne vrací ke svým rockovým kořenům.

A proč ne, to je nejenom název nového alba, ale i do jisté míry Petrova odpověď na hypotetickou otázku, proč se rozhodl natočit poctivou rockovou desku, místo možná očekávatelného zaplutí do středního proudu. Nové album obsahuje 13 novinek a jako bonus pak úspěšný duet s Karlem Gottem To jenom láska zastaví čas.

Za kompletní hudební produkcí alba stojí legenda české rockové scény – kytarista, zpěvák a producent Miloš Dodo Doležal. Významnou úlohu na výsledné podobě nahrávky má ale i samotný Petr Kolář. Autorsky se na písničkách podíleli převážně Dodo a Petr, texty psal básník Michal Bureš s Petrem, přispěl ale například i kapelník Precedensu Martin Němec.

Dle vlastních slov Petra Koláře je to pro něj velmi zásadní deska. Od začátku měl jasno, chtěl, aby vzniklo album z původních písniček, v českém prostředí a atraktivní pro domácího posluchače. Přesto však s jasným respektem k tradicím a aktuálnímu dění na světové rockové scéně. Místo snahy vytvořit „rádiový sound“ za pomoci zahraniční produkce a uhlazeného zvuku, se tak s producentem soustředili na autenticitu a jistým způsobem na „naturální“ způsob tvorby a nahrávání. Vznikla tak opravdu poctivá rocková deska se skvělým zvukem a řadou potenciálních hitů v rámci žánru.

TŘI OTÁZKY PRO PETRA KOLÁŘE:

  1. Nové studiové album vydáváte po 4 letech. Jak dlouho jste ho připravoval?

Asi před dvěma lety jsem si uvědomil, že chci svoji tvorbu nasměrovat trošku jiným směrem a nové album jsme připravovali asi tak rok a půl.

  1. V čem pro vás byla důležitá spolupráce s Dodo Doležalem?

    Pokud pracujete s vynikajícím muzikantem, kytaristou a zároveň producentem, který má toho za sebou tolik jako Miloš – a pokud je mezi Vámi to správné autorské ,,pnutí“, tak není co řešit!

  2. Na písních jste pracoval jako autor či spoluautor?

Nejtěžší je vždy tvůrčí proces, kdy vše teprve krystalizuje a my jsme tvořili všechny skladby od základů společně. Dokonce jsem si zavzpomínal na dobu, kdy jsem začínal, protože když bylo potřeba, stal jsem se opět bubeníkem (smích). A naopak, nejlepší je pro mě vždycky výsledek, který musí posoudit až posluchači.

TEASER K NOVÉMU ALBU: https://www.youtube.com/watch?…

Supraphonline: http://www.supraphonline.cz/…20-a-proc-ne

VIDEO – titulní píseň z alba A proč ne: https://www.youtube.com/watch?…
VIDEO – Gott & Kolář – To jenom láska zastaví čas: https://www.youtube.com/watch?…

www.petrkolar.cz
www.facebook.com/…olarofficial

Připojené video