MICHAL HRŮZA CVIČÍ S PADESÁTKOU

V NOVÉM KLIPU

Koupit album
Katalogové číslo: 8590233008802

Skladba „Padesátka“, první píseň, kterou Michal Hrůza složil po svém návratu na pódia, vyšla oficiálně jako singl a doprovází ji i nový videoklip.

Skladba vznikala přímo pro celovečerní komedii Vojtky Kotka „Padesátka“, která bude mít v kinech premiéru na Vánoce 24. prosince. Hrůza měl k dispozici scénář a s tvůrci horské komedie byl během jejího vzniku v kontaktu. „Michal pro nás napsal až nezvykle konkrétní text. Na první pohled je obyčejný, ale má v sobě potřebný nadhled a humor jemný a lehký jako čerstvý prašan,“ hodnotil Vojta Kotek píseň hned po jejím vzniku.

Na tělo filmu vznikal i samotný klip. „Většina účastníků běžkařských 50ek je opravdu fyzicky zdatná, ale jsou tací, jako jsme my, kteří se pokouší zdolat 50tku s mizivou fyzickou přípravou. A tak je tento klip o tom, jak jsme se na ní fyzicky připravili-nepřipravili,“ směje se Michal Hrůza.

Režii videoklipu přenechal Vojta Kotek svému kamarádovi Jakubovi Štáfkovi, jinak herci z populárního seriálu Ulice. Ten v tělocvičně pověsil Michala Hrůzu na kruhy, kde musel zpěvák zavěšený ve vzduchu přezpívat celou píseň, nutil ho hrát ping pong a dalším členům Kapely hrůzy pak připravil náročnou překážkovou dráhu včetně šplhu. „Ve filmu se běžkuje a jedna jeho část se odehrává v retrostylu sedmdesátých let. Videoklipem k Padesátce chceme právě tahle témata spojit a navázat na ně. Proto teplákovky, červené trenýrky a bílá tílka,“ popisuje Štáfek. Součástí klipu jsou i záběry z chystané filmové komedie, z nichž některé dosud nebyly v oficiální upoutávce k vidění.

Skladbu Padesátka zařadil Michal Hrůza i do svého podzimního turné, kde ji na posluchačích testuje naživo. A právě mezi jednotlivými koncerty se Hrůza se štábem a celou kapelou zavřel do staré sokolovny v pražském Karlíně, kde se cvičební záběry natáčely.

V klipu i ve filmu hrají Jakub Prachař, Ondřej Pavelka, Marek Taclík, Vilma Cibulková, Tereza Voříšková a objeví se i Jiří Mádl a sám Jakub Štáfek.

Singl vydal Supraphon digitálně na Supraphonline.cz a připravuje i vydání celého soundtracku k filmu.
Singl je ke stažení zde: http://www.supraphonline.cz/…esatka-singl

Komedii Padesátka připravil režisér Vojta Kotek podle scénáře Petra Kolečka. Děj se točí kolem rázovitých lidí ze zasněžených hřebenů, jednoho běžkařského závodu a několika padesátek. Tvůrci slibují situační i konverzační humor, překvapivé zvraty i pověstný Cimrmanův vichr z hor. Půjde o navíc poslední komedii letošního roku, a jak slibuje sám Vojta Kotek: Kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp.

Připojené video