PETR KOLÁŘ PŘEDSTAVÍ SVOJI NOVINKU

V ÚTERÝ 8. 12. V SUPRAPHON MUSICPOINT

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6291-2

V prostorách nové prodejny SUPRAPHON musicpoint se v úterý 8. prosince uskuteční od 16 hodin akustický mini koncert Petra Koláře, který představí své novinkové album A proč NE a následně proběhne autogramiáda.

Jen pár dnů uběhne od otevření nové prodejny SUPRAPHON musicpoint v modrém funkcionalistickém domě Schlögl na Jungmannově náměstí 17 v Praze 1 a již se zde uskuteční první speciální akce. V úterý 8. prosince od 16 hodin zde vystoupí jeden z nejpopulárnějších domácích zpěváků, pravověrný rocker, ale zároveň interpret, kterého proslavilo účinkování v řadě úspěšných muzikálových projektů a kapel jako Precedens či Arakain. Petr Kolář se na svém novinkovém albu A proč Ne vrací ke svým rockovým kořenům.

A proč Ne, to je nejenom název nového alba, ale i do jisté míry Petrova odpověď na hypotetickou otázku, proč se rozhodl natočit poctivou rockovou desku, místo možná očekávatelného zaplutí do středního proudu. Nové album obsahuje 13 novinek a jako bonus pak úspěšný duet s Karlem Gottem To jenom láska zastaví čas.

Za kompletní hudební produkcí alba stojí legenda české rockové scény – kytarista, zpěvák a producent Miloš Dodo Doležal. Významnou úlohu na výsledné podobě nahrávky má ale i samotný Petr Kolář. Autorsky se na písničkách podíleli převážně Dodo a Petr, texty psal básník Michal Bureš s Petrem, přispěl ale například i kapelník Precedensu Martin Němec.

Dle vlastních slov Petra Koláře je to pro něj velmi zásadní deska. Od začátku měl jasno, chtěl, aby vzniklo album z původních písniček, v českém prostředí a atraktivní pro domácího posluchače. Přesto však s jasným respektem k tradicím a aktuálnímu dění na světové rockové scéně. Místo snahy vytvořit „rádiový sound“ za pomoci zahraniční produkce a uhlazeného zvuku, se tak s producentem soustředili na autenticitu a jistým způsobem na „naturální“ způsob tvorby a nahrávání. Vznikla tak opravdu poctivá rocková deska se skvělým zvukem a řadou potenciálních hitů v rámci žánru.