MILOŠ VACÍK VYDÁVÁ AUDIOKNIHU

KNIHU POD HVĚZDAMI aneb POVÍDKY Z POUŠTĚ A MOŘE

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6419-2

Miloš Vacík je kapelník a hráč na perkuse v Tam Tam Orchestra a Tam Tam Batucada. Je také úspěšným výtvarníkem. Od roku 2008 podniká studijní cesty do Brazílie. Studoval v Rio de Janeiru rytmy a techniky hry, navštěvoval školy samby. Sám také v Čechách první sambovou školu založil. Na svém kontě má jedenáct autorských CD. Nyní vydává knihu a audioknihu Pod hvězdami aneb Povídky z pouště a moře. Tento titul snoubí autorovy lásky do jednoho celku. Texty jsou jakoby z tisíce a jedné noci, ilustrace vzdáleně inspirované dávnými kolorovanými dřevořezbami. V audioknize, kterou nyní vydává Supraphon, propojil Vacík mluvené slovo s hudbou v jeden unikátní originální celek. Jeho texty načetli Josef Somr a Viktor Preiss. Na hudbě spolupracoval s Alanem Vitoušem. Vydání ozdobí 15. prosince i speciální koncert v pražském Paláci Akropolis.

Miloš Vacík k projektu Pod hvězdami aneb Povídky z pouště a moře uvádí: „Knihu jsem vytvořil za necelé tři roky počínaje zimou 2013. Inspiraci jsem čerpal na svých četných cestách po světě. Napsal jsem bajky ze života zvířat, příběhy plné lidského snažení, věčného hledání, to vše z výšek pozorované nebeskými světly, chladně a nepovšimnutě,“ uvádí autor a zároveň dodává: „Hudebník se ve mně nezapřel, a tak vydáváme audioknihu jako dvojalbum. Na prvním CD je soundtrack k poslechu – jde o hudbu nahranou a složenou přímo k textům. Mým spoluautorem byl legendární český hudebník Alan Vitouš a na nahrávce byly použity i zvukové koláže a improvizace od Clarinet Factory. Druhé CD je zvukovou podobou knihy, která vznikla v precizní režii Jana Jiráně v podání vynikajících herců – Josefa Somra a Viktora Preisse.“

Audiokniha Miloše Vacíka Pod hvězdami aneb Povídky z pouště a moře vychází u Supraphonu 11. prosince 2015 na 2CD i v digitálních servisech, jako jsou například iTunes či Supraphonline. Doporučená cena 2CD je 299,– Kč.

Křest knihy (nakladatelství Argo) a audioknihy (vydavatelství Supraphon) se uskuteční 15. prosince od 19:30 hodin ve Velkém sále Paláce Akropolis v Kubelíkově ulici 27 v Praze 3, kde diváky čeká unikátní ambientní koncert při světle luceren.

Palác Akropolis: http://www.palacakropolis.cz/work/33298?…
Supraphonline: http://www.supraphonline.cz/…pod-hvezdami