VLK Z KRÁLOVSKÝCH VINOHRAD

NOVÝ FILM JANA NĚMCE V KINECH UŽ OD 15. ZÁŘÍ!

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6168-2

Film vznikl podle knihy Nepodávej ruku číšníkovi, kterou v roce 2011 vydalo nakladatelství Torst. V roce 2013 vyšla v Supraphonu také stejnojmenná audiokniha, která obsahuje osm stěžejních příběhů z několika důležitých etap Němcova života. Příběhy načetl Karel Roden v režii autora, který je také duchovním otcem doprovodné písně, zpívané a hrané v této audioknize Oskarem Petrem.

Autobiografický film legendárního režiséra Jana Němce, v hlavní roli s Jiřím Mádlem, volně vychází právě z autorovy publikace Nepodávej ruku číšníkovi a pozoruje jeho životní příběhy od šedesátých let do současnosti. Film má v názvu Vlka, tvora divokého, lstivého, neovladatelného. Vlk v rouše beránčím a naopak. Uvidíte místa činu, autentický dialog, autorský komentář, archivy pravé i falzifikáty. To, co bude ve filmu, se skutečně stalo a John Jan to skutečně prožil. I když, pravda, občas to trochu nafouknul.

Režijní výklad Jana Němce je prostý: „Žádná úcta k zavedeným filmovým postupům. Natočil jsem pokojně a disciplinovaně filmy – O slavnosti a hostech, Kafkovu Proměnu. Zde máme děj a příběhy časem prověřené v knize tištěné. Takže znovu na frontu. Show must go on – to je ta režijní metoda. Při natáčení, realizaci nám nepůjde o historickou věrohodnost, dobovou pravdivost, ale při současném natáčení s doplněním několika důležitých hracích dobových rekvizit vytvořit nikoliv kopii ale ducha, image, atmosféru dané minulé doby. Zachytit génia loci těchto míst. Film není náhodná koláž, ale přesně připravená podívaná.“

Film získal v hlavní soutěži 51. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary Zvláštní uznání poroty.

distributor filmu: www.artcam.cz

audiokniha na Supraphonline:
http://www.supraphonline.cz/…ku-cisnikovi

trailer: https://www.youtube.com/watch?…

Připojené video