ZUZANA RŮŽIČKOVÁ

KRÁLOVNA CEMBALA OSLAVÍ DEVADESÁTINY

Koupit album
Katalogové číslo: SU 4117-2

Pokud se řekne cembalo, téměř každému s hudebním přehledem okamžitě naskočí: Zuzana Růžičková. Dáma, pro niž se hudba stala životní potřebou, náplní i smyslem. Žena, která přežila hrůzu Holocaustu a stala se jednou z nejvýznamnějších světových osobností z oboru cembala a komorní hry. Na svém kontě má úctyhodnou řadu nahrávek, mezi nimiž se vyjímá dílo Johana Sebastiana Bacha. Slavila úspěchy snad ve všech koutech světa. Stala se úspěšnou profesorkou, která vychovala generace dalších muzikantů.

Cembalistka Zuzana Růžičková v letech 1966–68 natočila pro Supraphon komplet sedmi cembalových koncertů Johanna Sebastiana Bach se smyčci a basso kontinuem BWV 1052–1058. Partnerem na těchto nahrávkách jí je Václav Neumann s Pražskými komorními sólisty. Tato nahrávka předchází i pomyslně doplňuje integrál Bachova cembalového díla, který Zuzana Růžičková následně v 70. a 80. letech pořídila pro společnost Erato.

Supraphon letos na jaře vydá Bachovy koncerty v této inspirativní nahrávce „královny cembala“ poprvé kompletně na 2CD u příležitosti 90. narozenin, které profesorka Zuzana Růžičková oslaví již v sobotu 14. ledna 2017.

Supraphonline: https://www.supraphonline.cz/…na-ruzickova