NABITÉ JARO TOMÁŠE KLUSE

Recyklus Tour 2017, nové 2CD, klubové koncerty Nablízko a charitativní akce

Koupit album
Katalogové číslo: 8594170818906

Jaro 2017 bude pro Tomáše Kluse příjemně nabité období. Společně se svou Cílovou skupinou (Jiří Kučerovský, Petr Škoda a Jan Lstibůrek) vyjede 11. března na jarní část Recyklus Tour, vydá své první živé album 2CD Recyklus živ(j)e v exkluzivní distribuci Supraphonu, odehraje sérii mimořádných komorních koncertů Nablízko a zapojí se do několika dobročinných akcí. Konkrétně půjde například o Únorovou šanzoniéru Marie Doležalové pro Pomozte dětem, Den dětské onkologie nebo taneční show herečky Jitky Schneiderové Díky tanci, podporující pěstounské rodiny.

Recyklus Tour pokračuje na jaře

Po úspěchu vyprodaného podzimního Recyklus Tour, kterým se Tomáš Klus po roční pauze vrátil na koncertní šňůru a společně se svou Cílovou skupinou odehrál v 15 českých a slovenských městech 17 koncertů, chystá jarní pokračování. V rámci jarního Recyklusu vystoupí v 12 českých a 3 slovenských městech. Tomáš s kapelou nejprve zahrají na slavnostním vyhlášení vítězů 25. ročníku hudební ankety Žebřík 10. března v Plzni. Následovat bude 11. března koncert v Chomutově a jarní Recyklus symbolicky vyvrcholí v Tomášově rodném Třinci 12. května. Mezi koncertními zastávkami tentokrát není Praha, nejblíže hlavnímu městu zahraje Tomáš Klus ve středočeském Kladně. V červnu jsou na programu tři koncerty na Slovensku.

Myšlenkou Recyklus Tour je recyklování, a to nejen ve smyslu oživení starších hitů v novém aranžmá, ale i výtvarným pojetím foyer a pódia, které vytvořily dvě talentované umělkyně – průkopnice PET-art Veronika Richterová (interaktivní instalace kontejnerů, představujících „pokoje“ jednotlivých členů kapely) a nadaná ilustrátorka a animátorka Eliška Podzimková (design hlavní stage).

„Je skvělé, že přes všechna skeptická proroctví typu: „To chcete jet v roce 2016 ekologickou osvětu?“ se nám ji dle ohlasů skutečně podařilo udělat. Ne v tom smyslu, že bychom verbovali ekobojovníky, ale že jsme otevřeli diskuzi, na níž, mám pocit, lze vystavět řešení všech problémů současného světa. A navíc, na atmosféře, kterou s sebou lidi na koncerty nosí, jsem se stal závislý,” říká Tomáš Klus.

Koncerty v rámci Recyklus Tour 2017

11. 3. Chomutov, Městská sportovní hala
17. 3. Tábor, Hotel Palcát
18. 3. Brno, Semilasso
20. 3. Brno, Semilasso
24. 3. Karlovy Vary, Lidový dům
25. 3. Karlovy Vary, Lidový dům
31. 3. Jindřichův Hradec, KC Jitka
01. 4. Pardubice, IDEON
07. 4. Hluk, Sportovní hala
08. 4. Vsetín, Kulturní dům
13. 4. Kladno, Dům kultury
14. 4. Kolín, Staré lázně
22. 4. Děčín, SD Střelnice
12. 5. Třinec, Werk Arena
19. 6. Nové Mesto nad Váhom, Športová hala
21. 6. Banská Bystrica, Ministry of Fun
22. 6. Pezinok, Amfiteáter

Předprodej vstupenek na: www.ticketportal.cz

Vyjde dvojalbum Recyklus živ(j)e

Vůbec první živé album Tomáše Kluse a jeho Cílové skupiny vyjde jako 2CD Recyklus živ(j)e v exkluzivní distribuci Supraphonu nejdříve v dubnu. A bude trvalou připomínkou toho nejlepšího, co zaznělo během podzimní šňůry. Playlist Recyklus Tour pomohli Tomášovi vybrat v létě 2016 jeho fanoušci prostřednictvím speciální webové „recyklusační“ aplikace. Na koncertech zazněly také srdcovky kompletní Cílové skupiny a nechyběl ani nový singl Dobré ráno. „Bude to náš první živák, doufám, že i ze záznamu bude cítit, čím žijem,” dodává Tomáš Klus.

Klubové koncerty Tomáše Kluse a Jiřího Kučerovského – už v únoru!

Kromě Recyklus Tour má Tomáš Klus s kytaristou Jiřím Kučerovským v plánu také sérii mimořádných komorních koncertů s názvem Nablízko v příjemném prostředí menších klubů či barů, v bezprostřední blízkosti diváků.
První koncerty Nablízko se uskuteční 22., 24. a 25. února v Clubu Země (Nádražní ulice 76, Praha). Zazní na nich v živém provedení písničky z Tomášova prvního alba Cesta do záhu(d)by. Další koncerty pak budou věnovány deskám Hlavní uzávěr splínu a Racek.

Charitativní akce a další projekty

Tomáš Klus vedle koncertování a nového alba nezapomíná na pomoc těm, kteří to potřebují, a na jaře podpoří hned několik dobročinných projektů. V pátek 17. února od 20.00 vystoupí na Únorové šanzoniéře Marie Doležalové v pražské La Fabrice, výtěžek ze vstupného poputuje na konto Pomozte dětem. V sobotu 18. února zahraje na 3. ročníku akce Den dětské onkologie. Ve středu 5. dubna pak bude hostem charitativní taneční show herečky Jitky Schneiderové Díky tanci, která podporuje pěstounské rodiny.

Oficiální web: www.tomasklus.cz
Facebook: www.facebook.com/TomasKlus
Instagram: www.instagram.com/tomas_klus