MEDITACE & RELAXACE

S KLASICKOU HUDBOU

Koupit album
Katalogové číslo: SU 4219-2

V pátek 24. února vydává Supraphon album Meditace a relaxace s klasickou hudbou, které je speciálně sestavenou kolekci nejkrásnějších skladeb světových autorů. Na CD se můžete zaposlouchat například do Koncertu pro kytaru, smyčce a basso continuo Antonia Vivaldiho, Koncertu pro flétnu, fagot, smyčce a cembalo Wolfganga Amadea Mozarta anebo do Koncertu pro dvoje housle a smyčcový orchestr Johanna Sebastiana Bacha. Na albu jsou také díla Julese Masseneta, Antonína Dvořáka, Ludwiga van Beethovena, Georga Philippa Telemanna a Georga Friedricha Händela. Vždy v mistrovských interpretacích kytaristy Lubomíra Brabce, houslisty Pavla Šporcla, violoncellisty Jiřího Bárty, klavíristy Jana Simona, Pražského komorního orchestru, České filharmonie, Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK, Pražské komorní filharmonie a mnoha dalších špičkových umělců a orchestrů.

Producent Supraphonu Alan Piskač k tomu uvedl: „Vědci již klinicky potvrdili, že poslech klasické hudby zvyšuje prostorovou orientaci a stimuluje činnost mozku, působí proti poruchám spánku a zklidňuje. Účinkuje pozitivně bez ohledu na to, zda ji provozujeme aktivně, nebo ji pouze přijímáme jako posluchači. Hudba je těmi nejkrásnějšími dveřmi k uvolnění. Naslouchat klasické hudbě může být příjemnou cestou k meditaci a relaxaci.“

Album Meditace & relaxace s klasickou hudbou navodí více než sedmdesát minut příjemné atmosféry pro odpočinek, usínání a únik od každodenního stresu. Takto zaměřená kompilace vychází u vydavatelství Supraphon poprvé. Album vychází za podpory rádia Classic Praha.

SUPRAPHON POPRVÉ VYDÁVÁ TAKHLE LADĚNOU KOMPILACI

Více na Supraphonline:
https://www.supraphonline.cz/…ickou-hudbou