NOVÉ ALBUM HEIDI JANKŮ

BEST OF HEIDI

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6348-2

Na 2CD najdou posluchači 42 písniček, které mapují zpěvaččinu kariéru trvající 35 let. Heidi Janků se narodila 23. 11. 1962 v Ostravě. Pochází z hudební rodiny, od dětství se věnovala zpěvu a byla členkou dětského folklórního souboru. Na gymnáziu začala zpívat se skupinou Proměny, tvořenou hudebníky ze slavné skupiny Majestic, později se stala členkou kapely Pavla Nováka. V roce 1982 se odehrálo její osudové setkání s producentem a skladatelem Ivo Pavlíkem, s nímž spojila svůj profesní i soukromý život. Heidi patřila v první polovině osmdesátých let k novým tvářím na domácí hudební scéně a velmi rychle si získala přízeň zejména mladého publika. Bylo jí jen něco málo přes dvacet a dokázala své vrstevníky oslovit spontánním a energickým projevem i vystupováním. Na koncertních pódiích působila s kapelou Supernova za zády neokoukaně a dostatečně atraktivně na to, aby se rychle dostala do povědomí diváků a posluchačů. V roce 1984 se poprvé objevila mezi deseti nejpopulárnějšími zpěvačkami v anketě Zlatý slavík a v letech 1985 a 1988 byla dokonce „Bronzovou slavicí“. Její repertoár tvořily moderní písničky a až na pár převzatých hitů ze zahraničí interpretovala výhradně skladby českých autorů. Její první hity – Já jsem já, Kuře na grilu nebo Budem stokrát krásnější – se často hrály v rádiu i televizi. Společně s Daliborem Jandou nazpívala píseň „Tak jdem“ do seriálu „Bylo nás šest“ a do pohádky „Co takhle svatba, princi?“ zase sólovou „Když se načančám“. Heidi Janků patřila k silné skupině ostravských interpretů a spolupracovala s tamními skvělými autory (Ivo Pavlík, Boris Urbánek, Vladimír Čort), ale psali pro ni i další skladatelé a textaři (Jindřich Parma, Karel Vágner, Jan Krůta). V roce 1988 nazpívala duet Ztracený ráj s Vašo Patejdlem. Ten jí pak napsal i sólovou skladbu Fotka.
V devadesátých letech přesídlila Heidi Janků do Prahy. I v další dekádě si bez problému udržela mladistvou image a mohla tak pokračovat v produkci převážně tanečních nahrávek. S úspěchem začala vystupovat i pro dětské publikum. V roce 2002 vydala album „Zlatej důl – jsem přece já“ ve stylu „western pop“. Původní i převzaté country skladby s vtipem a nadhledem odlehčené v tanečním rytmu („Arizona“, „Když cowboy spí“) měly divácký i posluchačský úspěch. A v diskotékovém rytmu se nesou i nejnovější hudební počiny zpěvačky, které by nikdo nehádal blížící se pětapadesátku. Heidi nestárne a může si proto dovolit spolupráci s o generaci mladšími muzikanty z oblasti dance music – Stano Šimorem a Martinem Hájkem. Novinka „Dík za tvůj kus ráje“ je toho důkazem.
Všechny své hity i aktuální hudební současnost Heidi Janků představí na turné VĚRA a HEIDI TOUR 2017.

„Jsem skutečně nadšená z toho, že výběrové 2CD BEST OF HEIDI vychází u Supraphonu právě v tomto roce, ve kterém nejen oslavím své půlkulatiny, ale stanu se součástí turné s Věrou Špinarovou VĚRA a HEIDI TOUR 2017, kde zazní spoustu písní právě z těchto dvou CD. Vycházející kompilace je vlastně takovou třešničkou na dortu. Doufám, že potěší nejen skalní fanoušky, ale třeba překvapí ty, kteří mě mají spojenou pouze s jednou písničkou. Za více než třicetiletou kariéru jsem těch písní nazpívala skutečně hodně a přesto, že se všechny na tato CD nevešly, výběr písniček je koncipován tak, aby alespoň částečně zmapoval různá období mé kariéry. Tak hezký poslech,“ říká k tomu Heidi.

Půlkulaté narozeniny zpěvačka oslaví dvojalbem Best Of Heidi a na podzim koncerty s Věrou Špinarovou!

Připojené video