NA DOSLECH - BŘEZEN

AKTUÁLNÍ ČÍSLO NOVIN PLNÝCH HVĚZD

Přečtěte si březnové číslo našeho magazínu NA DOSLECH a poznejte více z aktuální produkce vydavatelství Supraphon. Na titulní straně je legendární muzikant a zpěvák Robert Křesťan, který se ohlíží za zlatou érou skupiny Poutníci. Prozradil, jak s odstupem vnímá tvorbu této bluegrassové kapely z doby, kdy v ní sám působil. Osobně se také podílel na výběru písní pro 2CD Poutníci – Zlatá éra 1983 – 1991. Zároveň představujeme album, jež obsahuje originální verze písní, které inspirovaly muzikál Čas Růží. Supraphon vydává kompilaci Karel Gott – Čas růží na 2CD a vinylové desce a jistě potěší nejen návštěvníky Hudebního divadla Karlín, kde se od 16. března muzikál hraje.

Další článek magazínu NA DOSLECH představuje mladého, talentovaného písničkáře Tomáše Bočka, jenž přichází na spřízněném lebelu Tranzistor se svojí prvotinou – singlem You Are. Přinášíme také informace o 2CD Best Of Heidi Janků. Zpěvačka se na podzim chystá na společné koncertní turné s Věrou Špinarovou. Pozoruhodný je osud audioknihy Františka Nepila Dobrou a ještě lepší cestu. Je až neuvěřitelné, že vychází poprvé po 28 letech od svého nahrání v roce 1989. V NA DOSLECH si můžete také přečíst, že zájem posluchačů o audioknihy rok od roku roste. Zprávu o tom přinesla Asociace vydavatelů audioknih – AVA. Zajímavým tipem na dárek je i nové CD s příznačným názvem Blahopřejeme. Děti zase potěší DVD s lidovými písněmi v podání populárních herců Zpívánky 2, které znají z vysílání České televize.

Milovníci klasické hudby se mohou těšit na rozhovor s nadějnou violistkou Kristinou Fialovou. Její debutové CD u Supraphonu vyšlo už začátkem roku. Příznivce skvělého Pražského filharmonického sboru potěší zpráva o výborných recenzích za jeho novou supraphonskou nahrávku skladeb Bohuslava Martinů. Ocenění přichází z prestižních anglických měsíčníků Gramophone a BBC Music Magazine.

To všechno a ještě mnohem více je vám teď doslova NA DOSLECH!

OBSAH:
ROBERT KŘESŤAN – Ohlédnutí za zlatou érou Poutníků
KAREL GOTT – Čas růží/ album originálních verzí písní, které inspirovaly muzikál
HEIDI JANKŮ – Oslava dvojalbem Best Of Heidi
TOMÁŠ BOČEK – Představil debutový singl a klip
FRANTIŠEK NEPIL – Audiokniha, která čekala v archivu 28 let
AVA – Zájem posluchačů o audioknihy rok od roku roste
PFS – Další prestižní mezinárodní ocenění
KRISTINA FIALOVÁ – Základem violového repertoáru je hudba 20. století

NA DOSLECH – AKTUÁLNÍ ČÍSLO – stahujte zde:
https://www.supraphon.cz/…-brezen-2017?…

NA DOSLECH – ARCHIV – naleznete zde:
http://www.supraphon.cz/…y/na-doslech