MIROSLAV DONUTIL

NAČETL POVÍDKY OTY PAVLA

Koupit album
Katalogové číslo: 59561-2

Po delší době se populární herec vrátil do nahrávacího studia k práci, kterou má a vždycky měl rád. Vybral si texty, které důvěrně zná a vrací se k nim často jako čtenář. Nyní své literární lásky interpretuje pro posluchače audioknih. Pro audioknihu nazvanou „Miroslav Donutil čte povídky Oty Pavla" si osobně vybral sedm „rybářských“ a sedm „sportovních“ povídek.

O Miroslavu Donutilovi je známo, že je vášnivým rybářem a v jeho uměleckém provedení je cítit důvěrná znalost prostředí. S velkou chutí posluchačům vypráví příběhy známé i z filmového zpracování. Zlatí úhoři, Smrt krásných srnců, Veliký vodní tulák a další čtyři povídky jsou v umělcově podání doslova „lahůdkami pro ucho“. Jako příjemný bonus se v nahrávce objeví i písnička Zlatí úhoři nazpívaná přímo Miroslavem Donutilem. Druhá část alba obsahuje sedm příběhů ze sportovního prostředí. Ota Pavel v nich mistrně zachytil hvězdné chvíle československého sportu, kterých se v roli reportéra osobně zúčastnil. K druhé sedmičce povídek přistoupil herec poněkud odlišně, než k poklidným rybářským příběhům. Sportovní povídky inspirují k dynamickému, místy až reportážnímu stylu četby. Pro herce Donutilovy extra-třídy je výzvou text, popisující ve strhujícím tempu atmosféru vrcholných sportovních klání.

Audiokniha „Miroslav Donutil čte povídky Oty Pavla" je k dostání na CD-MP3 i v digitální podobě. Objednat si jí lze na Supraphonline: https://www.supraphonline.cz/…ky-oty-pavla