TOMÁŠ KLUS A JEHO CÍLOVÁ SKUPINA ŽIV JE

VYCHÁZÍ PRVNÍ LIVE ALBUM!

Koupit album
Katalogové číslo: 8590233012052

Tomáš Klus se po roční pauze vrátil na podzim 2016 na koncertní pódia a během Recyklus Tour po českých a slovenských městech natočil živou desku toho nejlepšího, co na koncertech zaznělo. „V rámci Recyklus tour jsme nahráli několik koncertů, abychom měli z čeho vybírat. Kouzlo živého záznamu totiž spočívá i v tom, že na desce může „uvíznout“ i něco zcela nečekaného,“ říká ke svému novému, vůbec prvnímu živému albu Tomáš Klus. 2CD Tomáš Klus a jeho Cílová skupina ŽIV JE vychází v exkluzivní distribuci Supraphonu, oficiálně v prodeji bude od 14. dubna.

Live album Tomáš Klus a jeho Cílová skupina ŽIV JE přináší kromě neopakovatelné atmosféry koncertů také Tomášovy starší písničky, které mu pomohli vybrat jeho fanoušci ještě před začátkem koncertní šňůry, v úplně novém aranžmá. Přesně v souladu s filozofií Recyklusu, kterou je recyklování a bilancování: „Recyklus beru jako takové bilanční pole čerstvého třicátníka, kdy mám možnost sám sebe dát do pořádku. Zjistit, co ze starého já už není potřeba, co šetrně zlikvidovat a z čeho naopak znovu vzejít,“ vysvětluje Tomáš Klus. Na desce nechybí ani úspěšný singl s názvem Dobré ráno a bonusová mantra.

„Vlastně jsem po živém záznamu nikdy moc netoužil, vzhledem k tomu, že mým snažením je učinit z každého jednoho koncertu jedinečný zážitek, ale dost bylo mě. Tahle deska je svědectvím a díkuvzdáním Cílové skupině, formaci jedinečných muzikantů, exemplářů nelidskosti i humanity v čele s kapelníkem Brno Jiřím Kučerovským, Janem Lstibůrkem a Petrem Škodou. Těmto pánům jsem vděčný za to, že si můžu dělat co chci a stejně vždycky spadnu do měkký hudební peřinky, protože oni, na rozdíl ode mně ví, co dělají. S láckou a ústou k nim a jejich umu spatří světlo světa Živ je, aby bylo jasno,“ dodává Tomáš Klus.

Cílová skupina hraje na albu, stejně jako na koncertech, ve složení Tomáš Klus (zpěv, kytara, skladba), Jiří Kučerovský (kytary, zpěv), Jan Lstibůrek (basová kytara / kontrabas a klavír), Petr Škoda (bicí nástroje). Poslech nového CD je možné zkombinovat s návštěvou některého koncertu aktuální jarní části Recyklus Tour, které od března do června navštíví 12 českých a 3 slovenská města.

TRACKLIST
Tomáš Klus a jeho Cílová skupina ŽIV JE
CD 1 (time 53.57)

Tamaře
JdeVoZem
Sibyla
Ty jsi Tomáš Klus
Noe

17b
Napojen
Až…
Dobré ráno
Poprvé
Amores Perros
Zmrzlým
HarmoNico
Nezapomínej

CD 2 (time 48.31)
Nina
Anat
Přeju Ti
Do nebe
Žabí král
Marie
Chybíš mi
Jsem
Pocity
Koudelce
Dobré ráno (Bonus Track/ studiová nahrávka)

Supraphonline: https://www.supraphonline.cz/…98849-ziv-je

Oficiální web: www.tomasklus.cz
Facebook: www.facebook.com/TomasKlus
Instagram: www.instagram.com/tomas_klus