Marta Kubišová ukončí kariéru v Lucerně

Kruh se uzavírá

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6306-2

Marta Kubišová se na podzim tohoto roku rozhodla pro ukončení své pěvecké kariéry. V rámci turné Marta Naposledy objede sedm českých a čtyři slovenská města. Po „nátlaku“ pražských fanoušků se organizátorská agentura VDN promo rozhodla pro přidání koncertu v Praze. Tím místem se stala legendární Lucerna.

Pražská Lucerna nebyla vybrána náhodou. Marta v ní začínala svou pěveckou kariéru a po téměř dvacetiletém zákazu v prosinci 1989, tedy po pádu komunismu, měla též první koncert právě tam. Nyní se kruh uzavírá. Marta Kubišová vystoupí v pražské Lucerně 27. října 2017 od 19 hodin a již nyní je potvrzeno několik hostů. Na pódiu si s Martou naposledy zazpívá Václav Neckář, Aneta Langerová nebo Lucie Bílá.

„Těším se do Lucerny, do toho vroucího kotle a magického sálu, v němž jsem měla tu čest mnohokrát zpívat ve své první i druhé kariéře,“ přiznala Marta. „Vidím proto jako symbolické, že právě v Lucerně se s kapelou Petra Maláska krátce před svými 75. narozeninami rozloučím s pražským publikem,“ doplnila zpěvačka.

Koncert v Lucerně je zároveň předposledním koncertem v její pěvecké kariéře. Definitivně se s fanoušky rozloučí 1. listopadu v Českých Budějovicích, v den Martiných 75. narozenin.
Marta Kubišová v minulém roce vydala u SUPRAPHONU své poslední studiové album SOUL, za které je nominována na cenu Anděl 2016. Vyhlášení je v pondělí 22. května v Lucerna Music Baru.