RADŮZA

VÁNOČNÍ ALBUM

Koupit album
Katalogové číslo: RR09

Po kratší odmlce se písničkářka Radůza 18. září vrací na koncertní pódia, ale také 22. září vydá své první vánoční album, které pojmenovala Studna v poušti. Obsahuje originální písně, navazující na tradici především českých, ale i světových koled a adventních písní. Přináší nebývale něžné a láskyplné písničky nejen o tématech vánočních, ale i o důležitosti vzájemného porozumění a lásky.

„Po zatěžkaném protiválečném CD Marathon jsem si chtěla udělat radost a napsala jsem desku o věcech, jež mne těší, a nakonec jsme to celé natočili se smyčci a sborem, neb to chtělo něco onačejšího, protože z toho vylezlo vánoční album. Písničky, jež jsem napsala, nejsou jen o Vánocích, ale i o vztazích mezi rodiči a dětmi, mezi partnery a tak všeobecně mezi lidmi navzájem. A jelikož smutného se na nás sype ze všech stran dost a dost, psala jsem jen o tom hezkém, protože věřím, že ať je sebehůř, jednou se karta musí obrátit,“ uvedla ke své novince Radůza a ještě dodala: „Vedle písní, zamýšlejících se nad hlubším smyslem Vánoc, nechybějí ani písničky veselé až žertovné, týkající se třeba vzpomínek na to, jak šel strýček ,kupovat‘ stromek s pilkou do lesa.“

Obvyklé nástrojové obsazení (kytara, klavír, akordeon, bicí) rozšířila Radůza o smyčcový orchestr, hoboj, vokální dětský a smíšený sbor i cimbál. Aranžmá svěřila Janě Vöröšové (s Radůzou spolupracovala již na soundtracku k filmu Tenkrát v ráji) a skvělému hráči na strunné nástroje Josefu Štěpánkovi, kteří písničkám střihli na velmi elegantní kabát. „Posluchači si nové album mohou poslouchat už ve dnech, kdy jsou ozdoby ještě uloženy v krabicích a čekají, až znovu zazáří na vánočních stromcích,“ míní Radůza.

Studnu v poušti vydává Radůza na svém vlastním labelu Radůza Records a do exkluzivní distribuce svěřila album Supraphonu. V pátek 22. září 2017 vychází na CD, ale i v digitálních formátech mp3 a FLAC.

Křest CD je naplánován na 15. listopadu do prostoru Supraphon Musicpoint na Jungmannově náměstí 17 v Praze 1. K této příležitosti se zde uskuteční i speciální In-Store koncert.

Po půlroční přestávce se Radůza vrací k živému hraní. Na její koncerty s kapelou se mohou těšit její příznivci v Praze, kde do konce roku vystoupí celkem čtyřikrát – v divadlech Dobeška, Bez Zábradlí, Gong a v Městské knihovně. Během podzimu zahraje například ve Strakonicích, v Ostravě, Českých Budějovicích, Brně, Olomouci a v Plzni. Před Vánocemi ještě potěší své posluchače v Českém Krumlově, Třeboni či v Kladně. www.raduza.cz

RADŮZA + KAPELA/ PODZIM 2017

18.09. Praha, divadlo Dobeška
20.09. Strakonice
23.09. Přibyslav
03.10. Kralupy nad Vltavou
09.10. Praha, Divadlo Bez zábradlí
11.10. Sosnová u České Lípy
16.10. Ostrava
17.10. Frýdek-Místek
18.10. Nový Jičín
31.10. Jablonec nad Nisou
02.11. České Budějovice
06.11. Brno
07.11. Břeclav
08.11. Olomouc
14.11. Praha – divadlo Gong
15.11. Praha – prodejna Supraphon Musicpoint – KŘEST CD (od 17:00 In-Store koncert)
20.11. Plzeň
28.11. Sedlčany
12.12. Český Krumlov
13.12. Třeboň
14.12. Praha, Městská knihovna
19.12. Kladno