AUDIOKNIHA, KTERÁ POTĚŠÍ MILOVNÍKY VÍNA!

VYCHÁZÍ PRVNÍ ČESKÁ AUDIOKNIHA O VÍNĚ

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6443-2

Snad žádný jiný plod země neovlivnil ducha, radost, lásku, moudrost jako víno. Po staletí, možná i tisíciletí přispívalo víno ke kvalitě života společnosti světa. Víno je živý organismus: zraje, dosahuje vrcholu jakosti, když stárne. Chceme-li plně vychutnat dary vína, musíme se to naučit. Víno již po tisíciletí bývá inspirací pro mnoho umělců. Vyprávění na nové audioknize O VÍNĚ to dokazuje. Je určeno k poslechu nejlépe právě při sklence tohoto lahodného moku.

Supraphon vydává 15. 9. 2017 audioknihu O VÍNĚ, kde výběr literárních textů na téma víno od známých českých autorů interpretují skvělí herci: Josef Somr, Miroslav Táborský a také spisovatelé: Rudolf Křesťan a Ivan Kraus. Vinařské povídky a fejetony z pera Karla Čapka, Miroslava Horníčka, Adolfa Hoffmeistera, Rudolfa Křesťana, Ivana Krause a Ladislava Špačka doslova ožívají chutí a vůní zralého vína.

„Přizvali jsme ke spolupráci na této nahrávce autory a interprety, o nichž víme, že mají rádi víno. A že o něm umí zajímavě a vtipně vyprávět. A „vypůjčili“ jsme si i texty tvůrců, kteří byli ve své době považování za znalce vína. Doufáme, že se nám snoubení vína a literatury v tomto případě mimořádně povedlo,“ dodává k tomu režisér audioknihy Alan Piskač.

Tracklist audioknihy: O VÍNĚ

Karel Čapek – O zvláštních vínech/ Josef Somr; Rudolf Křesťan – Když jde o hrdlo/ Rudolf Křesťan; Adolf Hoffmeister – Víno/ Miroslav Táborský; Miroslav Horníček – O víně/ Josef Somr; Ladislav Špaček – Objednáváme si víno/ Miroslav Táborský; Rudolf Křesťan – Zpovídám se/ Rudolf Křesťan; Ivan Kraus – Objednávka/ Ivan Kraus (celkový čas 75:42)

https://www.supraphonline.cz/…32979-o-vine