KNIŽNÍ BESTSELLER HAVEL

VYCHÁZÍ JAKO AUDIOKNIHA

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6454-2

Mezinárodní knižní bestseller Michaela Žantovského HAVEL již 29. září vychází v audio podobě v podání autora, Jana Vondráčka a Zuzany Stivínové. Přes 550 stran knihy je v audio podobě na 2CD-MP3/ MP3/ FLAC.

Když v roce 2014 v naklada­telství Argo vyšla česká verze knihy Michaela Žantovského HAVEL, tak se okamžitě stala bestsellerem. Autor píše v předmluvě knihy: „…tato kniha se zrodila ze zármutku a z vděčnosti. Několik týdnů jsem se s Havlovým skonem v prosinci 2011 neuměl vyrovnat. O měsíc později jsem dospěl k názoru, že mu dlužím alespoň knihu“.

Autor čerpal z vlastních zážitků a zkušeností, z literatury, rozhovorů, zápisků, Havlových projevů literárních, politických i filosofických. Kniha vznikala dva roky a prapůvodně pro angloamerický trh. Dílo po vydání vzbudilo v nakladatelském světě absolutní nadšení: práva na vydání jsou prodána do desítek jazyků.
V současné době je Michael Žantovský ředitelem Knihovny Václava Havla, instituce, jejímž cílem je shromažďovat, studovat a šířit dílo a odkaz tohoto velkého muže, dramatika, literáta, nevšedního myslitele a politika i připomínat současným generacím fascinující přínos jeho práce.

Audioknihu čte Jan Vondráček tak, že posluchač s napětím vnímá všechny zjevené skutečnosti a netrpělivě očekává pokračování, motta k jednotlivým kapitolám zaníceně přednáší Zuzana Stivínová a tři úvodní kapitoly přečetl autor sám. Poslech uvádí znělka Hovorů z Lán (Na shledanou v lepších časech) a končí Óda na radost instrumentovaná Michalem Pavlíčkem na slova Michaela Žantovského.

Přes 550 stran knihy je v audio podobě na 2CD-MP3. Audiokniha Michael Žantovský: HAVEL v prodeji od 29. 9. 2017

Připojené video