MARTA KUBIŠOVÁ

SONGY A BALADY v novém luxusním vydání!

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6392-2

Legendární nahrávka vychází v originální podobě jako CD/ LP/ MP3 / FLAC / HI-RES s atraktivním informačním vybavením.

V době ohlášeného odchodu Marty Kubišové z umělecké scény přináší SUPRAPHON reedici její debutové desky z roku 1969 Songy a balady.

„…písně z tohoto alba tvoří doslova páteř mého koncertního zpěvníku. To přece nemůže být náhoda. Když album v roce 1969 vyšlo, prodalo se ho půl milionu exemplářů. Tehdy mi to vlastně ani nedocházelo, ale dneska mi to číslo připadá naprosto ohromující…“ říká Marta Kubišová.

Dnes již legendární album jedenácti znamenitých písní se stalo kultovním titulem, který však vznikal za pohnutých okolností nastupující normalizace roku 1969. Při reedici vyprodaného LP došlo k částečné změně obsahu (zmizela Modlitba pro Martu) i obalu, následoval úplný zákaz koncertování, natáčení a vydávání. Trvalo dvacet let, než se toto album smělo znovu objevit. Letošní reedice vychází z originální podoby, vylepšené o rozšířený obsah tiskovin a remastering.

„Odhlédnuto od šířky repertoáru, který (Marta Kubišová) obsáhla, byl to vývoj výrazně introvertní povahy směrem k sebezdokonalování a postupnému vytříbení prvků, kterými disponovala už na počátku své dráhy. Patří sem především osobitý a po barevné stránce neobyčejně tvárný hlas, způsob, jakým tvoří tón, frázování, intonační jistota a pochopitelně v neposlední řadě široká škála jejích výrazových schopností…“ napsal Antonín Matzner v recenzi časopisu Melodie 8/1969.

Aktuální vydání obsahuje navíc také zajímavý sumář dobových materiálů a ohlasů, ediční poznámku z roku 1996 a vůbec poprvé také komplet všech písňových textů.

TRACK LIST – SONGY A BALADY

01. Hej, Jude (Hey, Jude)
02. Proudy (Prove It)
03. Dobrodružství s bohem Panem (Greensleeves)
04. Tak dej se k nám a projdem svět
05. Modlitba pro Martu
06. Magdalena (Aleluya)
07. Ring-o-ding
08. Mamá (When My Dollies Have Babies)
09. Ne
10. Balada o kornetovi a dívce
11. Všechny bolesti utiší láska

Album Marta Kubišová SONGY A BALADY vychází jako CD/ LP/ MP3/ FLAC / HI-RES již 22. září 2017.