ŠTEFAN MARGITA

PŘEVZAL ZLATOU DESKU ZA X MAS

Koupit album
Katalogové číslo: SU 4201-2

V září 2016 Supraphon vydal, v produkci Jana Adama a Daniela Hádla, Margitovo první vánoční album X MAS, na které nahráli sólové písně a duety s hlavním protagonistou i sopranistka Kateřina Kněžíková a ve světě stále známější basbarytonista Adam Plachetka. Album X MAS se celý loňský podzim drželo na prvním místě v hitparádě klasické hudby Top 10 a úspěšně bodovalo i v hitparádě hudby populární TOP 100 národní federace hudebního průmyslu IFPI. A u posluchačů uspělo tak, že za jeho prodej obdržel Štefan Margita včera v Národním divadle v Praze Zlatou desku Supraphonu.

„Tímto albem jsem si splnil životní sen. Konečně jsem nazpíval nejkrásnější vánoční písně a koledy. Když se do nich zaposloucháte, zjistíte, že jsou spjaty s příběhy lásky a naděje, které potřebujeme nejen o Vánocích,“ řekl Štefan Margita

Album obsahuje do sváteční nálady naladěných dvanáct písní, mezi kterými jsou i pečlivě zvolené duety s ve světě stále žádanějším basbarytonistou Adamem Plachetkou a sopranistkou Kateřinou Kněžíkovou, kteří včera spolu s hlavním protagonistou a producenty Janem Adamem a Danielem Hádlem také převzali Zlaté desky. „Na příští rok plánujeme speciální X MAS TURNÉ. Pojedeme všichni tři zpěváci a bude to asi osm koncertů,“ prozradil včera Margita.

Štefan Margita se aktuálně chystá s Moravským klavírním triem na několik komorních koncertů po Čechách, ale také ho čeká speciální pocta v rámci Mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha, kde bude v premiéře o něm uveden časosběrný dokument. Česká televize rovněž připravuje na programu ČT Art záznam loňského galakoncertu k jeho životnímu jubileu. Během konce října až do začátku prosince se Margita představí v Opéra Bastille na scéně Národní opery v Paříži, kde v nastudování Z mrtvého domu Leoše Janáčka ztvární roli Filky Morozova. Koncem roku čeká Štefana Margitu galakoncert věnovaný UNICEF, jenž se uskuteční 17. prosince v Obecním domě v Praze.

Supraphonline: http://www.supraphonline.cz/…273516-x-mas

Z aktuálního diáře Štefana Margity:

23.09. – koncert Štefana Margity s Moravským klavírním triem – Zábřeh
27.09. – zahajovací koncert 54. ročníku MTF Zlatá Praha – host koncertu Adama Plachetky – Nová scéna ND
28.09. – Pocta Štefanovi Margitovi – premiéra časosběrného dokumentu – Nová scéna ND
05.10. – koncert Štefana Margity s Moravským klavírním triem – Vyškov
06.10. – koncert Štefana Margity s Moravským klavírním triem – Olomouc
14.10. – ČT Art vysílá časosběrný dokument Štefan Margita a záznam loňského galakoncertu „Margita 60

23.10.2017 – 02.12. 2017 – Leoš Janáček Z mrtvého domu – Opéra Bastille, scéna Národní opery Paříž (Štefan Margita v roli Filky Morozova) – představení: 18.11., 21.11., 24.11., 26.11., 02.12. 2017

video upoutávka: https://www.operadeparis.fr/…orts/gallery#head

03.12. – koncert Štefana Margity s Moravským klavírním triem – Frenštát pod Radhoštěm
17.12. – Štefan Margita pro UNICEF, Symfonický orchestr hl.m. Prahy, dirigent M. Štilec – Obecní dům, Praha