LUCIE BÍLÁ

BÍLÉ VÁNOCE LUCIE BÍLÉ II.

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6396-2

Lucie Bílá již 27. října vydává nové vánoční album s příznačným názvem Bílé Vánoce Lucie Bílé II. Celkem třináct novinek, včetně překvapivého autorského i pěveckého spojení s písničkářkou Radůzou!

Sedm let po vydání multiplatinového vánočního alba Bílé Vánoce Lucie Bílé přichází zpěvačka s novou sváteční kolekcí 13 písní.
„Když jsem vydala první vánoční album, věděla jsem, že nebude poslední. Právě teď je ta pravá chvíle pro druhé, sváteční a novinkové… S Petrem Maláskem jsme natočili 13 nádherných vánočních písniček… A já už se nemůžu dočkat, až se všechny rozletí do světa…“ říká Lucie Bílá.

Album vznikalo v osvědčeném týmu Lucie Bílá a Petr Malásek, který je nejen hudebním dramaturgem alba, muzikantem, ale také a v neposlední řadě autorem šansonové písně „Řekněte dětem“, jež celé album uzavírá. „K Vánocům patří široká škála emocí: od čisté rozesmáté radosti přes starosti s přípravami, určité bilancování, až po smutek a vzpomínky na blízké, kteří je již s námi nemohou trávit… Toto všechno jsme se snažili zachytit na novém albu Bílé vánoce Lucie Bílé II. Po prvním vánočním CD, které vyšlo před sedmi lety a neslo se více v duchu tradičních a lety prověřených vánočních skladeb, jsme se nyní všichni snažili proniknout životu trochu více “na zoubek” a vystihnout barevnost nálad, které sebou tyto svátky nesou. Skvělé texty písničkářky Radůzy a textaře Václava Kopty nám v tom byly vynikajícími pomocníky, a nic z toho by nefungovalo, nebýt fantastického výkonu Lucie, která opět prokázala, že na poli emocí a hlasové magie bude stěží hledat konkurenci…“ glosuje vznik alba hudební producent Petr Malásek.

Lucie Bílá zpívá opravdově, protože svátky klidu, míru, rodinného sblížení i ohlédnutí za uplynulým rokem jsou pro ni velmi důležité. Tímto albem vám dává šanci být znovu s ní ve chvílích, které má ráda a chce je s vámi oslavit muzikou.

Devět textů alba připravila pro Lucii Bílou kolegyně – písničkářka Radůza, včetně společného duetu „Marie a svatá Anna“, kde je také autorkou hudby. „Petr Malásek mne nejprve oslovil, jestli bych nezkusila přetextovat jednu, nebo dvě písničky. Nakonec mě práce zaujala natolik, že jsem snad během týdne převedla do češtiny všechny, které ještě neměly český text. Byla to pro mě obrovská škola, protože to je zcela jiná práce, než psát text původní. Musela jsem vycházet z obsahu originálního textu, dodržovat rytmickou stavbu veršů a také myslet na to, že dlouhé tóny ve výškách by neměly příliš často končit na samohlásky „í“ a „é“. Byl to takový velmi zábavný a místy hodně obtížný scrabble. Bavila jsem se při tom náramně…“

Druhý duet „Zvon volá nás“ (text Jan Macků) s Lucií nazpíval autor Jan Toužimský ze skupiny Arakain, se kterou Lucie Bílá často koncertuje jako host.

Téměř celý prosinec tohoto roku bude vystupovat se skupinou Petra Maláska po České a Slovenské republice s programem Bílé Vánoce II. Nebude chybět tradiční koncert v Hudebním divadle Karlín (13. prosince) a vánoční turné završí 23. 12. v Teplicích.

Novinkové album Bílé Vánoce Lucie Bílé II. vychází na CD/ LP/ MP3/ FLAC/ Hi-Res již 27. října 2017!