PETR BENDE

VÁNOČNÍ TURNÉ

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6347-2

Zpěvák a skladatel Petr Bende vyjede již po jednadvacáté na speciální vánoční turné, pro které vždy chystá nový program s řadou překvapení. I letos se mohou zpěvákovi příznivci těšit na koncerty se sváteční atmosférou a hosty. V plánu je sedmnáct měst, mezi kterými jsou například Ostrava, Praha, Brno, Olomouc a poprvé vystoupí ve Vídni.

V programu nechybí ani nové písničky z aktuálního alba Petra Bende reStart. Zaznívají i vánoční koledy, které dostávají leckdy netradiční hudební kabát a přichází i hudební hosté. Letos bude tím hlavním František Segrado, který se stal širšímu publiku známý v souvislosti se spoluprací s autorskou dvojicí Michal Horáček a Petr Hapka. V rámci koncertu také zazní jejich největší hity – jako například: Štěstí je krásná věc, Rozeznávám a Strážce plamene.

Band Petra Bendeho rozšíří i Cimbálová muzika Gromba, složená z pěti mladých hudebníků, spolupracujících s Michalem Grombiříkem, který s Petrem Bende s úspěchem hrál už na předloňském turné.

„Každý rok to je jako setkání s přáteli; každý rok posluchačům nabízíme nový program a netradiční hudební spojení napříč žánry. Zazní ale i nestandardně zpracované vánoční koledy a místní pěvecké sbory nás v každém městě ještě blíže propojí s domácím publikem,“ vysvětluje Petr Bende a dodává: „Naše vánoční turné už i překročilo hranice republiky. Letošní turné zakončíme vystoupením v Kostele sv. Alžběty ve Vídni. Navážeme tak na naše zahraniční koncerty, kdy jsme v prosinci 2013 hráli v katedrále Saint-Louis v Paříži a o rok později v Augustiniánském kostele v Curychu. Vždy to byl ohromný zážitek a jedinečná zkušenost.“

MULTILINK: https://supraphon.lnk.to/…BendeRestart

VÁNOČNÍ TURNÉ 2017 / PETR BENDE & BAND + HOSTÉ

29.11. Miroslav u Znojma
30.11. Ostrava
02.12. Strážnice
03.12. Blansko
07.12. Praha Divadlo Kalich
08.12. Rumburk
09.12. Měřín
10.12. Brno
12.12. Třebíč
13.12. Polná
15.12. Velká Bíteš
16.12. Zbraslav u Brna
17.12. Třešť
19.12. Olomouc
20.12. Uherský Brod
21.12. Velké Bílovice
22.12. Vídeň – Rakousko
http://www.petrbende.cz/koncerty

INFO Kostel sv. Alžběty: https://translate.google.cz/translate?…

Video upoutávky zde:
https://www.youtube.com/watch?…
https://www.youtube.com/watch?…
https://www.youtube.com/watch?…
https://www.youtube.com/watch?…

Fotogalerie zde:
http://www.petrbende.cz/…galerie/2016