FRANTIŠEK NEPIL

POHÁDKOVÁ AUDIOKNIHA

Koupit album
Katalogové číslo: SU 6452-2

Nová audiokniha vydavatelství Supraphon „František Nepil DĚTEM“ potěší věrné příznivce dnes již legendárního spisovatele. Jeho pohádky znají z dětství i ti, kteří už jsou dávno dospělí. Audiokniha obsahuje čtyřiasedmdesát příběhů a kapitol, mezi nimi pohádky o víle Evelínce, Naschválníčcích, Makovém mužíčkovi, Štuclince a Zachumlánkovi, Barykovi a jiných úžasných bytostech – lidských, zvířecích a fantastických v jedinečné interpretaci hereckých hvězd. Audiokniha vyjde již v pátek 27. října na CDmp3 i v digitálních formátech mp3 a Flac.

„Náš komplet obsahuje šest původních dětských alb a další bonusy. Je to skvělý titul pro všechny milovníky laskavého humoru Františka Nepila. Devět a půl hodiny mluveného slova. Jméno autora bylo a stále je zárukou kvalitní tvorby pro děti a mládež, která je nadčasová a představuje trvalou literární hodnotu. Na nahrávkách účinkuje více než 30 známých českých herců jako Jiřina Bohdalová, Iva Janžurová, Jiří Sovák, František Filipovský, Eduard Cupák, Rudolf Hrušínský, Vlastimil Brodský, Ladislav Frej, Petr Nárožný, Josef Dvořák, Jiří Lábus, Václav Postránecký, Libuše Havelková nebo také Zdena Hadrbolcová a Gabriela Vránová,“ uvedl producent Supraphonu Alan Piskač.

František Nepil se narodil 10. února 1929 v Hýskově. Byl to český spisovatel, scenárista a vypravěč. Od roku 1972 se plně věnoval jen spisovatelskému povolání a přispíval do mnoha časopisů drobnými prózami, fejetony, sloupky a také pohádkami. Je též autorem řady scénářů a televizních pohádek. K nejznámějším a nejoblíbenějším relacím Františka Nepila patřily právě jeho fejetony v Československém rozhlase „Dobré a ještě lepší jitro“. František Nepil zemřel v Praze 8. září 1995 ve věku 66 let.

SU6452–2
Supraphonline: https://www.supraphonline.cz/…-nepil-detem