NA DOSLECH - ŘÍJEN 2017

NEWSLETTER O NOVINKÁCH

Přečtěte si aktuální číslo našeho magazínu NA DOSLECH a poznejte více z nové produkce vydavatelství Supraphon. Na titulní straně je tentokrát zpěvačka Dasha, která konečně vydává své studiové album. Připravila ho s producentem a skladatelem Davidem Solařem a je plné písniček psaných jí přímo na tělo. Novináři píšou, že Dasha dlouho hrála druhé housle, ale teď přišel její čas! Tak můžete být u toho. V našich novinách přinášíme žhavou zprávu o druhém vánočním albu Lucie Bílé. Její první Bílé Vánoce se staly doslova fenoménem. Získala za ně devítinásobnou platinovou desku! Bílé Vánoce Lucie Bílé II. obsahují celkem třináct novinek. A překvapivé je autorským i pěveckým spojením Zlaté slavice s písničkářkou Radůzou. Dále píšeme o novince Ondřeje G. Brzobohatého, který ji nazval Universum, jenž hudebně prý více tepe a je tanečnější. Ondřej však svými texty přesvědčí, že jde i o něco jiného než jen o zábavu. Jeho zamyšlení nad současným světaběhem je upřímné, kritické, ale i vtipné a psané s nadhledem.

V novém NA DOSLECH na vás čekají rozhovory s Těžkým Pokondrem, skupinou Imodium a Marthou Elefteriadu. Podrobnosti píšeme o novém studiovém albu Vladivojny La Chia, které je inspirováno filmem 8 hlav šílenství a vedle Anety Langerové se na nahrávce podíleli Lucie Bílá, Lenka Dusilová, Ota Klempíř a Kittchen. Jde o pozoruhodný projekt, který by neměl uniknout nikomu, kdo má rád promyšlenou alternativní hudbu.

Na koncertní pódia chystaného vánočního turné se podíváme za Petrem Bende. Do národního divadla v Praze zase za Štefanem Margitou, který tam převzal Zlatou desku Supraphonu za vánoční album X MAS. Pozveme vás i do nahrávacího studia, kde právě dokončil Vojtěch Kotek rozvernou audioknihu Rumcajsova loupežnická knížka, která vychází u příležitosti 50. výročí pohádkového večerníčku s Rumcajsem. V říjnovém NA DOSLECH najdete i dvě výrazné novinky klasiky. Jde o album Dvořákových kvintetů s Pavel Haas Quartet, violistou Pavlem Niklem a klavíristou Borisem Giltburgem. Nadchnout může i premiérová nahrávka původní anglické verze Epos o Gilgamešovi Bohuslava Martinů s Českou filharmonií řízenou Manfredem Honeckem a s řadou mezinárodně renomovaných sólistů. Bezesporu jde o událost letošního podzimu.

To všechno a ještě mnohem více je vám teď doslova NA DOSLECH!

OBSAH:

DASHA – Konečně
LUCIE BÍLÁ – Bílé Vánoce II.
ONDŘEJ G. BRZOBOHATÝ – Universum
TĚŽKEJ POKONDR – Star Boys
IMODIUM – Element
VLADIVOJNA LA CHIA – 8 hlav šílenství
MARTHA ELEFTERIADU – Kresby tuší
PETR BENDE – Vánoční turné 2017
PAVEL HAAS QUARTET – Kvintety Antonína Dvořáka
ČESKÁ FILHARMONIE – The Epos of Gilgamesh
ŠTEFAN MARGITA – X MAS; zlatá deska
VOJTA KOTEK – Rumcajsova loupežnická knížka

NA DOSLECH – AKTUÁLNÍ ČÍSLO – stahujte zde:
http://www.supraphon.cz/…h-rijen-2017?…

NA DOSLECH – ARCHIV – naleznete zde:
http://www.supraphon.cz/…y/na-doslech